Tegoroczny iPhone ma oficjalne nazwy

Do sieci wyciekły oficjalne nazwy tegorocznych modeli smartfonów Apple. Będą to iPhone 8, 8 Plus oraz iPhone X, a informacje te pochodzą z systemu iOS 11.

Już jutro Apple oficjalnie zaprezentuje swe najnowsze smartfony, tak bardzo oczekiwane przez fanów marki. Dotychczas mówiło się o trzech modelach, mianowicie iPhome 7 i 7s, które mają być nowszymi wersjami modeli 7 oraz 7s, a także iPhone 8, który będzie zupełnie nowym sprzętem.

Okazuje się jednak, że producent zamierza całkowicie zmienić nazewnictwo swego sprzętu. Potwierdził to deweloper Steve Troughton-Smit, który ostatnimi czasy przygląda się nowemu systemowi iOS 11. I to właśnie tam znalazł oficjalne nazwy nowego smartfona.

W tym roku Apple zrezygnuje z zachowania dotychczasowej numeracji, dodając jedynie literkę S, lecz zamierza całkowicie je zmienić. Będziemy więc mieli dwa wariantu modelu iPhone 8 w wersji zwykłej oraz Plus, natomiast najbardziej zaawansowany smartfon z ekranem OLED ma się nazywać iPhone X.

O takiej nazwie informowałem już wcześniej, a w tym przypadku X oznacza rzymską cyfrę 10 i ma oznaczać dziesiątą rocznicę istnienia tego telefonu. Wygląda więc na to, że w tym roku producent zerwie z dotychczasowym nazewnictwem swego sprzętu.

iPhone X

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...