Telegram szykuje płatne funkcje dla swych użytkowników

Telegram testuje nowy pomysł na zarabianie pieniędzy. Popularny komunikator szykuje płatne funkcje, których ślady znaleziono w najnowszej becie na platformę iOS.

Użytkownicy bezpiecznego komunikatora Telegram, zapewne już wkrótce będą musieli sięgnąć do kieszeni jeśli zapragną w pełni wykorzystać jego możliwości. Firma planuje bowiem wprowadzenie nowych, płatnych funkcji, które zapewnią jej dodatkowe dochody. Na ich ślady natrafiono podczas analizy najnowszej bety komunikatora na platformę iOS.

Znaleziono w niej informacje, że emotikony reakcji oraz naklejki będą dostępne wyłącznie dla subskrybentów Telegram Premium. To nowa usługa, która nie jest jeszcze dostępna. Każdy, kto w becie aplikacji zechce wybrać te naklejki oraz emotikony, otrzyma informację zachęcającą by dołączył do nowego serwisu.

Na razie niewiele wiemy na temat serwisu Telegram Premium, gdyż nie ujawniono żadnych szczegółów. Nie podano terminu wprowadzenia go do użytku i nie wiemy też jaka będzie wysokość abonamentu pozwalającego korzystać z funkcji.

Jego pojawienie się nie powinno być jednak dużym zaskoczeniem, gdyż założyciel komunikatora jakiś czas temu jasno dał do zrozumienia, że chce na nim zarabiać. W grudniu 2020 roku zapowiedziano więc reklamy w publicznych kanałach, które wprowadzono rok później. Płatne funkcje są więc kolejnym krokiem ku generowaniu zysków. Oczywiście na razie trudno przewidzieć jak zareagują na nie użytkownicy, choć pewnie części z nich wizja płacenia za dodatkowe opcje nie przypadnie do gustu.

Telegram

Źródło

You may also like...