Telegram wprowadza usprawnienia do funkcji ankiet

Telegram nieustannie usprawnia swą aplikację, wprowadzając do niej nowe opcje. Najnowsza poprawka dostarcza kolejne zmiany, skupiające się tym razem na funkcji ankiet.

Telegram pod względem popularności wprawdzie nie może się równać z WhatsApp, ale ten komunikator również ma swym użytkownikom sporo do zaoferowania. Jego twórcy ciągle udostępniają aktualizacje, wprowadzające kolejne usprawnienia oraz dodające nowe funkcje.

Pod koniec zeszłego roku pojawiła się spora aktualizacja, oferująca m.in., personalizację interfejsu, a także programowania grafiku wysyłanych wiadomości. Doszły też ułatwienia udostępniania naszej lokalizacji, jak również możliwość aktywowania trybu nocnego.

Na oficjalnej stronie komunikatora pojawiła się informacja o kolejnej aktualizacji, która tym razem wprowadza usprawnienia do funkcji ankiet. Wzbogacono ją o nowe opcje, umożliwiające m.in., sprawdzenie jak rozkładają się oddawane głosy. Jeśli jesteśmy w grupie lub na danym kanale, możemy zobaczyć kto głosował na każdą z podanych opcji. Oczywiście nadal istnieje opcja stworzenia w pełni anonimowych ankiet, jeśli nie chcemy by każdy widział na co oddajemy glosy.

Kolejną nowością jest możliwość podawania w ankietach wielu różnych odpowiedzi na to samo pytanie. Dodano też funkcję stworzenia ankiety w formie quizu. W tworzeniu tych ostatnich może nam pomóc specjalny bot, który pozwoli tworzenie quizów z wieloma odpowiedziami, wzbogaconych o obrazki lub dodatkowy tekst. Można w ten sposób tworzyć pełny test, zaś bot sprawdzi ile czasu zajęło użytkownikom jego rozwiązanie. Przygotuje też globalną tablicę wyników, umieszczając na nich osoby z najlepszymi czasami.

Oprócz zmian w ankietach, wprowadzono też kilka modyfikacji do samej aplikacji. Użytkownicy mogą teraz dokładniej spersonalizować dymki z tekstem, decydując jak bardzo zaokrąglone mają być ich rogi. Z kolei użytkownicy Androida otrzymali licznik postępu dla uploadu oraz downloadu.

Najnowszą wersję aplikacji jak zwykle znajdziecie w Google Play Store oraz App Store.

Telegram

Źródło

You may also like...