Telewizor Redmi Smart TV X oficjalnie zaprezentowany

Zgodnie z obietnicą, Xiaomi zaprezentowało dziś swój najnowszy telewizor Redmi Smart TV X. Oferuje nam trzy rozmiary ekranu, a jego ceny zaczynają się od 280 dolarów.

Xiaomi jest już obecne w praktycznie każdym segmencie rynku elektroniki użytkowej, ale chyba najlepiej radzi sobie na polu sprzętu RTV. Należąca do niej marka Redmi zaprezentowała dziś zapowiadany od jakiegoś czasu najnowszy telewizor Redmi Smart TV X. Sprzęt oferowany jest w trzech rozmiarach i posiada sporo nowoczesnych funkcji.

Najnowszy odbiornik dostaniemy w wersji X50, Z55 oraz X65 i rozmiar ekranu to w zasadzie jedyna różnica pomiędzy poszczególnymi wariantami. Każdy z nich oferuje bowiem dokładnie tę samą funkcjonalność. Wszystkie posiadają więc ekrany 4K z 85% gamutem NTSC, natomiast same wyświetlacze zajmują aż 97 procent przedniego panelu. Otacza je jedynie bardzo cienka metalowa ramka, która nie tylko zapewnia większą trwałość, ale też nadaje mu nowoczesnej elegancji.

Wszystkie modele dysponują technologią MEMC (Motion Estimation Motion Compensation) z 60 Hz algorytmem kompensacji, zapewniającym większą płynność prezentowanego obrazu.

Jak już wcześniej wspominałem, producent zadbał też o jakość dźwięku, co jest raczej rzadkością w tym sprzęcie. Zainstalował 4 głośniki po 12,5 W każdy oraz subwoofer, który zapewni mięsiste i mocne basy. Oczywiście system audio obsługuje też technologie Dolby Audio i DTS-HD.

Telewizory posiadają na pokładzie 2 GB RAM oraz 32 GB wewnętrznej pamięci, w której możemy zainstalować aplikacje. Zastosowano w nich również mikrofony, które obsługują system głosowego sterowania funkcjami odbiornika.

Telewizory Redmi Smart TV X na pewno mile zaskakują ceną, zważywszy na rozmiary ekranu oraz oferowane funkcje. Za X50 z 50″ ekranem w przeliczeniu zapłacimy jedynie 280 dolarów. Model X55 kosztuje natomiast 322 dolary, zaś X65 producent wycenił na 462 dolary. Nie wiemy natomiast kiedy i czy w ogóle odbiorniki trafią na europejski rynek.

Redmi Smart TV X

Źródło

You may also like...