Najnowsze telewizory LG dostaną technologię Nvidia G-Sync

Koncern LG potwierdza, że tegoroczne telewizory OLED będą oferowały wsparcie dla technologii Nvidia G-Sync. Zapewni to znacznie płynniejszy obraz w grach.

Telewizory nie służą tylko do oglądania filmów i seriali. Z racji swych rozmiarów coraz częściej wykorzystywane są do pracy w z komputerem osobistym. Duża powierzchnia ekranu świetnie nadaje się pracy z aplikacjami biurowymi, a w wolnej chwili także do rozrywki. Całkiem sporo osób podpina odbiornik do komputera, aby móc w ten sposób grać na dużym ekranie. Siada wówczas w wygodnym fotelu, trzymając w dłoni pada lub klawiaturę i myszkę, oddaje się rozrywce.

Telewizory są jednak urządzeniami o nieco innej konstrukcji. więc nie zawsze mogą zapewniać odpowiednią płynność obrazu. Na pewno nie będzie to problemem w przypadku najnowszych modeli telewizorów firmy LG.

Koreański producent wyposaży je bowiem w technologię Nvidia G-Sync znaną doskonale z monitorów dla graczy. Producent planuje wyposażenie w tę technologię modeli 65/55E9 i 77/65/55C9, którym dostarczy odpowiednią aktualizację oprogramowania. Dzięki temu rozwiązaniu, znacznie zmniejszy się migotanie oraz rwanie wyświetlanego obrazu.

Wspomniane odbiorniki świetnie nadają się także do oglądania filmów, obsługując wiele formatów HDR, w tym HDR10 oraz Dolby Vision. Oprócz wysokiej jakości obrazu zapewniają też doskonałe wrażenia słuchowe. Obsługują bowiem technologie Dolby Atmos oraz bezstratny format Dolby TrueHD. Naturalnie sprzęt oferuje rozdzielczość 4K, a ich matryce mają częstotliwość odświeżania 120 Hz.

Aktualizacja wzbogacająca telewizory o technologię Nvidia G-Sync, dotrze do urządzeń w ciągu kilku najbliższych tygodni. Warto ją zainstalować, jeśli korzystacie ze swych telewizorów również do grania.

Nvidia G-Sync

Źródło

You may also like...