Telewizory Samsunga Smart TV do Netflixa

Telewizory Samsunga z serii QLED TV i Premium UHD TV na 2017 rok otrzymały rekomendację firmy Netflix. Wybierając tegoroczne modele firmy Samsung widzowie mają pewność, że będą mogli obejrzeć ulubione filmy i seriale w doskonałej jakości obrazu na dużym ekranie, a obsługa aplikacji Netflix będzie szybka i przyjemna.

Telewizory polecane przez Netflix muszą spełnić szereg określnych kryteriów, które podzielono na trzy obszary funkcjonalne: szybciej, łatwiej i lepiej. Pierwszy obszar odnosi się do szybkości pracy urządzeń. Przede wszystkim telewizor powinien oferować tryb „TV Instant On”, czyli czuwania. Dzięki temu uruchomi się natychmiast po wybraniu odpowiedniego przycisku na pilocie. W przypadku modeli Samsung z 2017 roku średni czas uruchomienia wynosi 1,3 sekundy*.

Krótki czas reakcji odnosi się także do działania samej aplikacji. Zgodnie z nowymi standardami powinna się ona aktywować natychmiast po wybraniu – niezależnie od tego czy uruchamiana jest zaraz po włączeniu telewizora czy jako jedna z kolejnych aplikacji przeglądanych przez użytkownika. W nowych telewizorach Samsung QLED TV i Premium UHD odbywa się to niemal natychmiast. Na przestrzeni ostatnich kilku lat czas potrzebny na uruchomienie aplikacji w Samsung Smart TV został skrócony 40-krotnie. Z ponad 8 sekund (2012 r.) do 0,2 sekundy*.

Kolejne cechy skupiają się wokół łatwości dostępu. Zgodnie z nimi aplikacja Netflix powinna być intuicyjna i łatwa w obsłudze. A także dostępna z poziomu głównego menu telewizora. Dzięki interfejsowi Smart Hub, który oferowany jest w Samsung Smart TV, użytkownicy mogą dopasować układ głównego menu telewizora do swoich preferencji. W tym m.in. umieścić najczęściej używane aplikacje w podręcznym dolnym pasku. Co więcej, dzięki nowej wersji aplikacji Smart View na smartfony z systemem Android i iOS. Ulubione pozycje dostępne w ramach platformy Netflix można przeglądać z poziomu urządzenia mobilnego, a następnie uruchamiać je na telewizorze.

Ostatnia grupa kryteriów odnosi się do rozwiązań, dzięki którym widzowie mogą cieszyć się ulubionymi filmami i serialami zawsze kiedy chcą i w najwyższej jakości. Aplikacja Netflix w telewizorach Samsung Smart TV oferuje też bardzo wygodną opcję „wznawiania”. Oznacza to, że użytkownik może rozpocząć oglądanie filmu w momencie, w którym przerwał seans. Ponadto rekomendowane telewizory oferują rozdzielczość wyższą od 1080p. Czyli UHD i wspierają technologię HDR, wykorzystywaną w części filmów dostępnych przez Netflix. A także zapewniają dostęp do aktualnej wersji aplikacji ze wszystkimi dodatkami.

Wśród rekomendowanych przez Netflix telewizorów są tegoroczne modele Samsung z serii QLED TV, a także modele z serii MU7, MU8, MU9.

W ramach Samsung Smart TV widzowie mogą cieszyć się bogatą kolekcją filmów i seriali, które oferowane są za pośrednictwem popularnych serwisów VoD. Wśród nich – oprócz Netflix – wideo w rozdzielczości UHD (4K) znajdziemy też np. w player.pl, HBO GO, FilmBox Live, VOD Onet czy Amazon Video.

*Testy własne firmy Samsung

Telewizory Samsunga

Źródło: Informacja prasowa

You may also like...