Tempescope: realistyczna stacja pogodowa

Stacje pogodowe dostępne w sprzedaży, dość dokładnie wskazują nam jakie warunki panują za oknem, lecz robią to w sposób bezosobowy używając do tego zwykłych cyferek. Jeśli chcielibyśmy bardziej realistycznej prezentacji pogody, wówczas z pomocą przychodzi nam Tempescope.

Tempescope to stacja pogodowa, lecz zupełnie inna od tych, które dostaniemy w pierwszym lepszym sklepie z elektroniką. Urządzenie można bowiem określić mianem pogody w butelce, co dość dobrze obrazuje sposób jej działania.Mamy tu niewielką skrzynkę, w której warunki pogodowe przedstawiane są w sposób realistyczny. Jeśli więc na zewnętrz niebo jest zachmurzone, w urządzeniu również pojawiają się chmury. Gdy natomiast pada, po ściankach obudowy spływa woda, a gdy świeci słońce, obudowa jest sucha i oświetlona. Wszystko to działa dzięki dyszom, spryskiwaczom oraz odpowiednio zaprojektowanemu oświetleniu.

Urządzenie korzysta z serwisów pogodowych, więc może symulować pogodę w naszym mieście, ale też z dowolnego miejsca na świecie. Pozwala też ustawić takie wskazania, jakie zechcemy i jeśli np. chcemy się uspokoić, włączamy deszcz, a jednostajny szum wody pomoże mam się zrelaksować.

Twórca Tempescope, 30 września uruchomi na Indiegogo zbiórkę funduszy na rozpoczęcie produkcji tej stacji. Jeśli więc chcecie coś takiego posiadać, to możecie wesprzeć go pieniędzmi .

Źródło: Tempescope.comYou may also like...