Tesla skradziona w zaledwie 30 sekund. Zdarzenie zarejestrowano na wideo

Pewien właściciel Tesli nie sądził, że jego auto można tak łatwo ukraść. Złodziejom odjechanie nim zajęło zaledwie 30 sekund, a całość nagrała kamera wideo.

Bezkluczykowe systemy dostępu do samochodu są z pewnością bardzo wygodne dla właścicieli, ale jeszcze wygodniejsze dla złodziei pojazdów. Znacznie ułatwiają im bowiem robotę, pozwalając skraść auto w bardzo krótkim czasie. Nie potrzebują do tego celu żadnych mechanicznych narzędzi służących do otwierania zamków czy łamania stacyjek. Wszystkim zajmuje się bowiem elektronika, więc złodziej nie musi mieć nawet żadnej specjalistycznej wiedzy. Taka też metoda pozwoliła na kradzież Tesli.

Bezkluczywkowe systemy umożliwiają bowiem dostęp do samochodu oraz uruchomienie silnika, bez konieczności wyciągania kluczyka z kieszeni. Wysyła on bowiem do samochodu sygnał, który auto rozpoznaje jako zbliżającego się właściciela i odblokowuje zamki. Gdy uruchomimy wówczas silnik, to nawet jeśli kluczyk znajdzie się poza zasięgiem, będzie on nadal działał.

Tę cechę wykorzystują więc złodzieje, którzy wzmacniają sygnał kluczyka. To pozwala im otworzyć i uruchomić auto nawet jeśli właściciel znajduje się setki metrów dalej. Z tej techniki skorzystała także dwójka złodziei, która z domu w Borehamwood, zlokalizowanego 20 km od centrum Londynu ukradła stojącą na posesji Teslę.

Moment kradzieży zarejestrował wideodzwonek do drzwi, a zdarzenie miało miejsce w zeszłą środę. Na wideo widać jak jeden z przestępców trzyma urządzenie przy drzwiach, które zapewne służyło do wzmocnienia sygnału kluczyka. Pozwoliło mu to odblokować zamki oraz uruchomić silnik. Cała akcja zajęła złodziejom 30 sekund. Właściciel oczywiście od razu powiadomił policję, która rozpoczęła poszukiwania pojazdu. Po 30 minutach znalazła go rozbitego w Londynie.

Właściciel Tesli powiedział mediom, że był zszokowany tym, jak szybko złodziejom udało się skraść jego pojazd. Ale nie jest to bynajmniej jedyny taki przypadek. W październiku zeszłego roku złodzieje w podobny sposób skradli Teslę S w mieście Essex.

Tesli

Źródło

You may also like...