The Boring Company zbuduje szybką kolej w Chicago

Należąca do Elona Muska firma The Boring Company, zapowiedziała realizację kolejnego projektu związanego z superszybką koleją. Firma dostała właśnie zielone światło na budowę odcinka w Chicago.

Być może za kilka lat, z samolotów będziemy korzystać jedynie w przypadku podróży kontynentalnych. Podróże na krótsze dystanse będą bowiem odbywać się na pokładach superszybkich pociągów, których budową zajmuje się jedna z firm należących do Elona Muska.

The Boring Company została właśnie wybrana do realizacji projektu szybkiej kolej w Chicago. Projekt nazywa się The Chicago Express Loop i będzie to odcinek łączący terminale 1-3 lotniska O’Hare oraz Bloku 37 zlokalizowanego w centrum miasta. Nowa linia jest częścią ogromnej inwestycji o wartości 8,5 mld dolarów, której celem jest przebudowa jednego z najbardziej zatłoczonych lotnisk w USA. Projekt zakłada przebudowę terminali i bramek oraz umożliwienie pasażerom szybkiego dostania się na lotnisko. Nowa linia umożliwi to w czasie około 12 minut, zaś bilet kosztować ma 20-25 dolarów.

Nie jest to jednak sławny Hyperloop, choć projekt wykorzystywać ma podobną technologię. Nie zostaną tu jednak wykorzystane kapsuły osiągające prędkości ponad 1000 km/h. Pasażerowie będą przewożeni w specjalnych elektrycznych wagonikach, mogących pomieścić 8-16 pasażerów, które rozpędzą się maksymalnie do 240 km/h. Będą one jeździć co 30 sekund przez 20 godzin dziennie.

The Boring Company zapowiedziało, że samodzielnie sfinansuje budowę całej linii, a koszt tego projektu szacowany jest na około miliona dolarów.

The Boring Company

Źródło: Twitter.com

You may also like...