The Walking Dead przenosi zombie do realnego świata

Popularny amerykański serial o zombie, doczekał się kolejnej gry na smartfony. Na Androida oraz iOS ukazała się właśnie gra The Walking Dead: Our World.

The Walking Dead: Our World jest produkcją opracowaną wspólnym wysiłkiem stacji AMC odpowiedzialnej za serial, jak również studia Next Games. Nie jest to jednak zwykła przygodówka lub strzelanka, lecz tytuł wykorzystujący technologię rzeczywistości rozszerzonej.

Jest to te same rozwiązanie, które zastosowano w popularnej grze Pokemon Go. Użytkownik musi więc trzymać telefon w dłoni i przy pomocy wbudowanej kamery, walczyć z pojawiającymi się na ekranie zombie, umieszczonymi w prawdziwym otoczeniu. Zadaniem grającego jest niszczenie nieumarłych, przy pomocy dostępnego arsenału, w tym także broni palnej, a pomocy w zwalczaniu zagrożenia udzielają najbardziej znani bohaterowie serialu.

Producent podkreśla, że kluczowe dla zabawy są prawdziwe lokalizacje. Tytuł opiera się bowiem na mapach z Google Maps, a to oznacza, że przeciwników znajdziemy w określonych miejscach, np. parkach, szkołach itp.

W The Walking Dead: Our World możemy bawić się samotnie, lub w drużynie stworzonej z innych graczy. Misje nie będą jednak polegać na prostym naparzaniu chodzących zwłok. Autorzy zapowiadają bowiem specjalne wydarzenia, podczas których gracze będą wybierać się na misje ratunkowe, których celem jest ocalenie innych. Nowe misje pojawiać mają się co tydzień, a ich wykonywanie pozwoli awansować w rankingach, zdobywając dzięki temu dodatkowe nagrody. Nest Games zapowiada także opcję dla wszystkich osób, które nie daleko chodzić, a która umożliwi zabawę wyłącznie w obrębie własnego domu.

Grę można znaleźć w iTunes App Store oraz Google Play Store.

The Walking Dead

Źródło: Nextgames.com

You may also like...