Samsung zapowiada pamięć LPDDR5 RAM dla smartfonów

Samsung zapowiedział właśnie pierwsze na rynku 8 Gigabitowe moduły pamięci LPDDR5 RAM, gotowe na technologię 5G oraz usługi wykorzystujące sztuczną inteligencję.

Samsung działa na wielu polach, jednak jedną z najbardziej dochodowych branż dla koreańskiego koncernu, jest produkcja pamięci. Na tym polu firma radzi sobie najlepiej, wprowadzając innowacje i nowe rozwiązania technologiczne. Koncern zapowiedział właśnie pierwsze na rynku 8 Gigabitowe moduły LPDDR5 RAM, które w przyszłości będą obsługiwać przesył danych w technologii 5G oraz usługi bazujące na SI.

Producent obiecuje, że nowe moduły pamięci mają nie tylko lepszą wydajność od obecnej generacji, ale także zredukowane zużycie energii. Szczegóły techniczne oczywiście nie zostały podane. To dlatego, że moduły DRAM bazują na najnowszej specyfikacji DDR5, która nie jest jeszcze sfinalizowana.

Obecnie nawet w topowych urządzeniach wykorzystuje się bowiem moduły LPDDR4 lub LPDDR4X. Nowa generacja będzie mieć znacznie wyższą przepustowość, co przełoży się na sprawniejsze działanie aplikacji. Dodatkowym atutem jest także specjalny tryb oszczędzania energii. Producent deklaruje, że w porównaniu do kości obecnej generacji, jest on w trybie idle zmniejszony aż o połowę. Oczywiście mówimy tu o głębokim uśpieniu, jednak producent twierdzi, że w czasie normalnej pracy, zużycie energii powinno być niższe około 30%.

Nowe moduły poddawane są obecnie testom w laboratoriach Samsunga. Niestety na ich premierę trzeba będzie trochę poczekać i na pewno nie pojawią się na rynku w tym roku. Sam standard LPDDR5 musi bowiem najpierw zostać sfinalizowany.

LPDDR5

Źródło: Samsung.com

You may also like...