Thömus Lightrider E Ultimate najlżejszym elektrycznym góralem na rynku

Ruszyła przedsprzedaż elektrycznego roweru górskiego Thömus Lightrider E Ultimate. Jednoślad o masie zaledwie 14,6 kg, może być nasz już za nieco ponad 10 tys. franków.

Rowery elektryczne, podobnie jak standardowe, dzielą się na zwykłe i wyczynowe. Te ostatnie kosztują krocie, jednak zastosowane w nich technologie sprawiają, że gwarantują nie tylko niewielką masę, ale również doskonałe osiągi. Wykorzystanie odpowiednich materiałów sprawia, że mimo baterii i silników, ich masa jest praktycznie znikoma, co znacznie poprawia właściwości jezdne.

Fani jednośladów z bardzo grubym portfelem mogą już składać zamówienia na rower Lightrider E Ultimate, opracowany przez inżynierów z firmy Thömus. Według producenta jest to najlżejszy na świecie rower górski z pełnym zawieszeniem. Waży bowiem jedynie 14,6 kg, a więc jest tylko o 3,5 kg cięższy od modelu Lightrider World Cup.

Thömus Lightrider E Ultimate waży tylko 14,6 kg

Tak niska masa jest zasługą ramy wykonanej z włókna węglowego, a także zastosowania niezwykle lekkiego silnika. Rama Ultra High Modulus, dostępna jest w różnych rozmiarach od XS do XL, co pozwala łatwo dopasować ją do rowerzysty.

Mimo niewielkiej wagi, silnik BIKEDRIVE AIR generuje 30 Nm momentu obrotowego i zapewnia elektryczne wspomaganie jazdy do prędkości 25 km/h. Silnik dysponuje także technologią wolnego koła, która jak twierdzi producent, pozwala na bardziej naturalne wspomaganie pedałowania. Producent oferuje również trzy rodzaje baterii o pojemnościach 250 Wh, 360 Wh oraz 426 Wh oferujących różny zasięg. Nabywca może więc dopasować jego pojemność do własnych potrzeb, w zależności od tego jaki dystans chce przejeżdżać.

Thömus Lightrider E Ultimate

Jednoślad osadzono na 29-calowych kołach, zaś o komfort jazdy po bezdrożach dba pełne zawieszenie. Z przodu ma ono skok aż 150 mm, zaś z tyłu skok wynosi 140 mm, więc nawet w trudnym terenie rower będzie z łatwością dawał sobie radę. Natomiast 12-biegowa przerzutka ułatwi jazdę w terenie oraz pokonywanie wzniesień. W tak szybkim rowerze ważne są również sprawne hamulce, a tutaj mamy do dyspozycji hamulce tarczowe z 4-tłoczkowymi zaciskami.

Thömus Lightrider E Ultimate jest już dostępny w przedsprzedaży i można go zamówić w kolorze czerwonym, czarnym lub białym. Jego cena startuje od poziomu 10 005 franków szwajcarskich, ale to oczywiście koszt podstawowej wersji. Producent oferuje bowiem szereg ulepszeń i dodatkowych akcesoriów, takich jak rozszerzające zasięg baterie, więc cena może łatwo poszybować w górę.

Źródło

You may also like...