TikTok blokuje Rosjanom możliwość wrzucania filmów oraz streamy

TikTok dołącza do grona firm, które blokują swe usługi w Rosji. Popularna aplikacja zablokowała Rosjanom możliwość streamowania oraz wrzucania produkowanych filmów.

TikTok dołączył do grona firm, które podjęły decyzję o zablokowaniu dostępu do swych usług w Rosji. Właśnie ogłoszono zablokowanie mieszkańcom tego kraju możliwości wrzucania filmów oraz prowadzenia transmisji na żywo.

Rzecznik firmy wyjaśnia, że decyzja jest odpowiedzią na uchwaloną niedawno ustawę dotyczącą fake news’ów. W ramach nowych przepisów, osobom oskarżonym o rozpowszechnianie dezinformacji na temat wojska lub rządu, grozi nawet 15 lat więzienia.

“Nie mamy innego wyjścia, jak tylko zawiesić transmisję na żywo i nowe treści w naszej usłudze wideo w Rosji, podczas gdy analizujemy konsekwencje tego prawa dla bezpieczeństwa” – czytamy w oświadczeniu firmy. Firma zaznacza również, że bezpieczeństwo użytkowników jest dla niej priorytetem.

TikTok już kilka dni temu zapowiedział wprowadzenie oznaczeń filmów publikowanych przez rządowe media, jako propagandę. Nowe metki pojawią się w aplikacji w ciągu kilku najbliższych dni.

TikTok

Źródło

You may also like...