Netflix zawiesza swą usługę w Rosji

Rzecznik platformy Netflix potwierdził, że firma oficjalnie zawiesza działanie swej usługi w Rosji. Serwis ma w tym kraju około miliona subskrybentów, a więc tylko niewielki ułamek procenta wszystkich klientów.

W związku z napaścią Rosji na Ukrainę, wiele firm wycofuje się z rynku naszego wschodniego sąsiada. Zrobiły to już m.in., Microsoft, Samsung, Mercedes oraz wiele innych koncernów, a teraz dołącza do nich Netflix. Popularna platforma firmowa już wcześniej ogłosiła ograniczenie produkcji rosyjskich filmów, a teraz całkowicie zawiesza swą usługę w tym kraju. Potwierdził to oficjalnie rzecznik serwisu.

Decyzję podjęto po tym jak firma w zeszłym tygodniu oświadczyła, że nie będzie przestrzegać rosyjskiego prawa telewizyjnego Vitirina. Wymaga ono od firm audiowizualnych mających ponad 100 tys. abonentów, włączenia do oferty 20 bezpłatnych kanałów państwowych w tym NTV i Spa.

Na szczęście dla Netflixa straty z tego tytułu nie będą duże, gdyż Rosja jest dla niego jednym z mniejszych rynków. Firma ma tam zaledwie około 1 mln subskrybentów.

Netflix

Źródło

You may also like...