TikTok wprowadza nowy sposób zarabiania pieniędzy

TikTok wkrótce zaoferuje twórcom łatwiejszy sposób zarabiania na swych filmach. Platforma szykuje nowy program, który zapewni dochody z wyświetlanych reklam.

TikTok jest obecnie jedną z najpopularniejszych platform społecznościowych, która ma na całym świecie ponad miliard użytkowników. Znaczna ich część nie publikuje tam jednak filmów tylko dla własnej satysfakcji licząc na to, że uda się na tym zarobić. Jeśli taka jest też Twoja motywacja dla obecności na tej platformie, to z pewnością ucieszysz się na wieść o nowym sposobie zarabiania.

Serwis szykuje dla twórców nowy program TikTok Pulse, w ramach którego podzieli się z nimi zyskiem z wyświetlanych reklam. Program skierowany jest do influencerów, wydawców oraz osób publicznych. A do pierwszej jego fazy mogą dołączyć użytkownicy posiadający co najmniej 100 tys. followersów.

Program wystartuje w Stanach Zjednoczonych już w czerwcu, natomiast w innych krajach będzie dostępny od jesieni. Firma wyjaśnia, że dochód podzieli równo pomiędzy platformę i twórców treści. Dla porównania Instagram oferuje twórcom treści 55 procent, więc TikTok wypada na tym tle nieco gorzej. Ale to nadal będzie znacząca kwota.

Popularni użytkownicy będą więc mogli zarabiać na każdym poście. Program może więc zachęcić do publikowania większej liczby postów. Natomiast twórcy nie będą już musieli polegać wyłącznie na sponsoringu i darowiznach.

Zapraszam też na nasze profile na Facebooku oraz Twitterze.

TikTok

Źródło

You may also like...