Inteligentne łóżko Xiaomi wykryje chrapanie poprawi komfort naszego snu

Chińska firma Xiaomi już 7 maja rozpocznie sprzedaż nowego produktu dla domu. To inteligentne łóżko Xiaomi 8H Feel Leather Smart Electric Bed X Pro, wyposażone w sensory i silniki dostosowujące pozycję materaca.

W łóżku spędzamy znaczną część naszego życia, więc warto byłoby zapewnić sobie odpowiedni komfort wypoczynku. Na rynku dostępnych jest masa smartbandów i smartwatchy, które potrafią monitorować oraz analizować sen, poprawiając jego jakość. Maksymalny komfort podczas snu zapewni nam jednak odpowiednie łóżko, a tak się składa, że nowy model wprowadza właśnie na rynek Xiaomi.

Łóżko Xiaomi 8H zapewni nam lepszy sen

Produkt nazywa się Xiaomi 8H Feel Leather Smart Electric Bed X Pro i w przedsprzedaży będzie dostępne już od soboty. Nie jest to oczywiście zwykłe łóżko, które kupimy w pierwszym lepszym sklepie meblowym. Sprzęt wyposażono bowiem w dwa silniki, pozwalające regulować nachylenie obszaru, na którym spoczywają nasze plecy oraz nogi. Regulacja odbywa się oczywiście niezależnie dla każdego obszaru. W przypadku pleców kąt nachylenia może wynieść maksymalnie 60 stopni, zaś nogi możemy pochylić o 40 stopni.

Łóżko posiada także wbudowane sensory oraz sztuczną inteligencję, która monitoruje nasz sen każdej nocy. Czujniki rejestrują m.in., tętno, częstotliwość oddechów oraz ruch ciała. Dane z całej nocy służą następnie do stworzenia raportu snu, który możemy obejrzeć w aplikacji Mijia. Łóżko potrafi też automatycznie zmienić pozycję, gdy wykryje chrapanie. Wówczas uniesie plecy o 15 procent, aby w ten sposób ułatwić oddychanie.

Smartfonem możemy także kontrolować nachylenie poszczególnych obszarów łóżka. A jeśli nie mamy go pod ręką, równie dobrze możemy użyć dołączanego pilota lub wydać komendę głosową asystentowi Xiao AI.

Producent zadbał nie tylko o nowoczesne technologie, ale również wygląd. Ramę Xiaomi 8H Feel Leather Smart Electric Bed X Pro pokryto więc wysokiej jakości włoską skórą. A dodatkowo możemy wybrać kolor łóżka, jak również jeden z trzech dostępnych rodzajów materacy.

Łóżko w przedsprzedaży kosztuje w przeliczeniu na złotówki około 4290 zł. Po zakończeniu przedsprzedaży cena wzrośnie do 4960 zł.

Zapraszam też na nasze profile na Facebooku oraz Twitterze.

Xiaomi 8H

Źródło

You may also like...