TikTok zweryfikuje wiek każdego włoskiego użytkownika

TikTok zgodził się na ponowną weryfikację wieku wszystkich włoskich użytkowników. Aplikacja zablokuje także konto każdej osoby w wieku poniżej 13 lat.

TikTok powoli staje się coraz większym zagrożeniem dla swych użytkowników. Firma swego czasu nielegalnie śledziła użytkowników Androida, a jakby tego było mało, luka w aplikacji pozwalała wykraść numer telefonu użytkownika.

To tylko kilka zagrożeń związanych z aplikacją, ale znacznie większym są organizowane tam różnego rodzaju wyzwania, często bardzo niebezpieczne dla użytkowników. Parę tygodni temu jedno z takich wyzwań o nazwie Blackout Challenge, doprowadziło do śmierci 10-latki z Palermo.

Włoski rząd postanowił więc podjąć działania zmierzające do zablokowania nieletnim dostępu do tej popularnej aplikacji. Jak donoszą dziś media, twórcy aplikacji zgodzili się przeprowadzić ponowną weryfikację kont wszystkich użytkowników z tego kraju. Zablokują również konta należące do osób w wieku poniżej 13 lat. Twórcy obiecują także wprowadzenie do użytku nowych mechanizmów wykorzystujących sztuczną inteligencję, które będą znacznie efektywniej sprawdzać wiek użytkownika.

Proces ponownej weryfikacji wieku rozpocznie od 9 lutego i będzie wymagał od użytkowników jego potwierdzenia za pomocą dokumentów. Użytkownicy, których wiek będzie poniżej dolnej granicy, muszą liczyć się z utratą posiadanych kont, gdyż firma je wszystkie skasuje.

Włoski watchdog GPDP poinformował, że będzie monitorował skuteczność procesu weryfikacji wieku użytkowników.

TikTok

Źródło

You may also like...