Galaxy S6 dostanie Androida 8.0 Oreo

Wygląda na to, że Samsung zmienił zdanie dotyczące Oreo dla Galaxy S6. Przedstawiciele producenta poinformowali, że on również otrzyma nowy system.

Gdy kilka miesięcy temu Samsung poinformował, które smartfony dostaną Androida 8.0 Oreo, jednakże na opublikowanej liście nie było modelu Galaxy S6. Właściciele telefonu wprowadzonego do sprzedaży w kwietniu 2015 roku, z pewnością mocno się tym faktem zasmucili. Ale okazuje się teraz, że firma zmieniła zadanie.

Użytkownik Reddita ukrywający się pod pseudonimem CyberConCode twierdzi, że kilkuletni flagowiec jednak dostanie nowy system. Potwierdził tę informację u czterech różnych przedstawicieli Samsunga i zamieścił zrzuty ekranowe z przeprowadzonych rozmów. Może to oznaczać, że producent faktycznie zamierza udostępnić Oreo na ten model.

Wprawdzie wspieranie telefonu, który jest trzy generacje do tyłu należy do rzadkości. Być może jednak Samsung uznał, że baza użytkowników tego modelu jest wciąż na tyle duża, aby było to opłacalne. Nie wiadomo jednak kiedy nowy system miałby się pojawić. Zaznaczam jednak, że informacje są nieoficjalne, więc nie ma jeszcze pewności, że aktualizacja się pojawi.

Galaxy S6

Galaxy S6

Galaxy S6

Źródło: Reddit.com

You may also like...

3 komentarze

  1. Sylwester pisze:

    Są to nieoficjalnie dane, tak samo było powiedziane że Xperia M5 dostanie nogaut’a. Również były to screeny rozmowy z przedstawicielem producenta. Niestety Xperia nie dostała i nie dostanie

  2. charon580 pisze:

    Podobno Samsung obiecywał dłuższe wsparcie dla swoich flagowców i chyba to miało miejsce po prezentacji Galaxy s6. Widać zamierza dotrzymać obietnicy.