Kłopoty z zasięgiem WiFi? TP-Link Deco E4 wyeliminuje martwe strefy

TP-Link zaprezentował nowy pomysł na zapewnienie zasięgu sieci WiFi w całym domu. Pomoże w tym router Deco E4 wykorzystujący technologię Mesh.

W dużych mieszkaniach lub domach bardzo często mamy problem z zasięgiem sieci WiFi. Grube ściany nie przepuszczają sygnału, co skutkuje martwymi strefami, w których nie możemy korzystać z internetu. Rozwiązaniem tego problemu są więc różnego rodzaju wzmacniacze sygnału, a także produkty takie jak Deco E4 firmy TP-Link.

Router bazuje na technologii Mesh i dzięki współpracy poszczególnych urządzeń powstaje jednolita sieć WiFi. Podczas przemieszczania się po domu twój telefon lub tablet zawsze połączy się z routerem, który oferuje mu najlepsze połączenie, bez przerywania transferu, buforowania czy spadków prędkości. Wystarczą zaledwie dwa urządzenia Deco E4 by zapewnić płynną transmisję danych na powierzchni ponad 200 m2. W razie potrzeby system można rozbudowywać o kolejne urządzenia.

TP-Link Deco E4 zapewni internet w całym domu

Produkt korzysta ze standardu 802.11ac, dzięki któremu przepustowość wynosi do 867 Mb/s w paśmie 5GHz oraz do 300 Mb/s w 2.4GHz. Każda jednostka Deco E4 wyposażona jest również w 2 10/100Mb/s porty Ethernet, które pozwalają połączyć z siecią urządzenia bez karty sieciowej WiFi.

Producent zadbał o prostotę obsługi, dlatego konfiguracja i zarządzanie sprzętem są niezwykle łatwe. Pomaga w tym firmowa aplikacja dostępna na smartfony z Androidem oraz iOS. Jest to swego rodzaju samouczek, który objaśnia konfigurację sprzętu, prowadząc użytkownika za rękę krok po kroku.

Z nowego sprzętu ucieszą się też rodzice. Wyposażono go w rozbudowane funkcje kontroli rodzicielskiej, która dba o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników Internetu. Dzięki niej można m.in. stworzyć osobne profile dla każdego z domowników i ustawić dla nich limity czasowe. Możemy też ustawić filtry, które w zależności od wieku będą blokowały dostęp do danych treści. Ponadto rodzice mogą również sprawdzić odwiedzane przez swoje pociechy strony internetowe. Wszystkie te funkcje dostępne są z poziomu aplikacji.

Produkt objęty jest 3-letnią gwarancją. Router dostaniemy już w cenie 280 zł za pakiet dwóch sztuk.

Deco E4

Źródło: Tp-link.com

You may also like...