TRANSCEND prezentuje nowy przenośny dysk SSD

TRANSCEND wprowadzi niebawem na polski rynek nowy przenośny dysk SSD. Model SSD ESD230C będzie dostępny w sklepach w cenie od 239 zł.

Czasem zachodzi konieczność przeniesienia pomiędzy komputerami większej ilości danych i wówczas przyda się nam przenośny dysk. Dobrze byłoby również, gdyby zgrywanie informacji nie trwało przy tym zbyt długo, dlatego dobrym rozwiązaniem może być przenośny dysk SSD.

Tak się składa, że jeszcze w tym miesiącu firma Transcend wprowadzi na polski rynek nowy model takiego napędu, wyposażony w złącze USB-C 3.1. SSD ESD230C jest udoskonalonym, szybszym następcą modelu ESD220C. Zapewnia prędkość odczytu danych do 520 MB/s oraz zapisu do 460 MB/s.

Produkt charakteryzuje się nowoczesnym wzornictwem oraz bardzo niską masą wynoszącą jedynie 35 gramów. Jego niewielkie rozmiary zdecydowanie ułatwiają transport, gdyż zmieści się w kieszeni, plecaku lub torebce.

Nośnik posiada kości 3D NAND TLC. Oferuje więc dłuższą żywotność niż konstrukcje oparte na tradycyjnie stosowanych kościach 2D NAND, z których był zbudowany jego poprzednik. Korzysta przy tym z interfejsu USB 3.1 drugiej generacji ze wsparciem UAS, zapewniając prędkość odczytu do 520 MB/s oraz zapisu do 460 MB/s.

Autem tego produktu jest możliwość współpracy ze smartfonami i tabletami. Gdy zapełni się nam ich pamięć wewnętrzna, możemy łatwo przenieść dane. Współpracuje on również z konsolami Xbox One oraz Platation 4. Dostępne warianty pojemnościowe dysku to 240GB, 480GB oraz 960GB.

Producent dostarcza do urządzenia oprogramowanie TRANSCEND Elite, pomagające w zarządzaniu danymi oraz samym dyskiem. Umożliwia m.in. tworzenie kopii zapasowych, szyfrowanie oraz przywracanie danych. Program jest kompatybilny z systemami operacyjnymi Microsoft Windows oraz macOS 10.10. Można go bezpłatnie pobrać ze strony producenta.

Dysk SSD ESD230C dostępny będzie w sprzedaży pod koniec marca w sugerowanych cenach 239 PLN za wersję 240 GB, 379 PLN za 480 GB oraz 715 PLN za 960 GB. Producent zapewnia trzyletnią gwarancję na dysk.

dysk SSD

Źródło: Sarota.pl

You may also like...