Trzecia generacja Apple Pencil ma większą końcówkę i błyszczące wykończenie

W sieci pojawiło się zdjęcie przedstawiające rzekomo trzecią generację Apple Pencil. Nowy rysik dostanie zmienioną końcówkę, a także błyszczące wykończenie.

Inżynierowie Apple pracują już nad trzecią generacją rysika Apple Pencil służącego do obsługi produkowanych przez koncern tabletów. Dzięki jednemu ze źródeł możemy zobaczyć jak nowe piórko będzie się prezentowało. Mr. White zaprezentował bowiem na swym Twitterze zdjęcie produktu.

Na pierwszy rzut oka widać, że stylistycznie produkt jest bardzo podobny do drugiej generacji, jednak inne jest już wykończenie. O ile w drugiej generacji jest ono matowe, to w trzeciej będzie prawdopodobnie błyszczące. Jest to oczywiście kwestia gustu, ale na błyszczącej powierzchni wszelkie smugi i odciski palców będą zdecydowanie bardziej widoczne.

Inną zauważalną różnicą jest końcówka piórka. W poprzednich dwóch generacjach były niewielkie i przykręcane, aby można było je łatwo wymienić w przypadku zużycia lub uszkodzenia. W nowym modelu końcówka jest jednak znacznie większa, choć zapewne również będzie przykręcana.

Inżynierowie Apple nie zmienialiby projektu końcówki bez powodu, więc może to sugerować jakąś nową funkcjonalność. W zeszłym roku pojawił się patent koncernu, według którego Apple Pencil otrzymałoby sensor kolorów, pozwalający pobierać próbki barw z realnego świata. Być może koncern zdecydował się wdrożyć tę technologię w nowym rysiku.

Tego dowiemy się jednak dopiero wówczas, gdy Apple zaprezentuje już finalną wersję swego nowego piórka. Mr. White jest jednak dość wiarygodnym źródłem informacji, więc można spokojnie wierzyć w to co publikuje na swym Twitterze. Wcześniej pokazał m.in., prawdziwe zdjęcia iPada mini 5, podzespoły procesora A14 oraz wyświetlacz iPhone’a 12 mini. Oczywiście nie są to informacje oficjalne i jako takie należy je traktować.

Apple Pencil

Źródło

You may also like...