Galaxy Fold 2 dostanie zupełnie nowy ekran

Europejskie Biuro Własności Intelektualnej potwierdza, że Galaxy Fold 2 dostanie zupełnie nowy ekran. Producent zastosuje w nim panel UTG, który ma większą wytrzymałość.

Nie da się ukryć, że pierwsza generacja składanego smartfona Samsunga posiada kilka wad. Największą z nich jest wyświetlacz, który ze względu na swą konstrukcję nie jest zbyt wytrzymały. Ekran musi się składać i rozkładać, co zmusiło producenta do zastosowania dość nietypowego rozwiązania w kwestii jego ochrony. Panel chroni bowiem zwykła folia co sprawia, że bardzo łatwo jest go zarysować.

Inżynierowie koncernu na szczęście wyciągnęli wnioski z pierwszego projektu i w drugim wykorzystają już zupełnie inną technologię. Od pewnego czasu mówiło się, że producent zastosuje w tym modelu zupełnie nowy wyświetlacz. I teraz wiemy niemal na pewno, że tak się właśnie stanie. Europejski EUIPO (Biuro Własności Intelektualnej) potwierdza rejestrację przez Samsunga nowego znaku handlowego o nazwie Ultra-Thin Glass.

Pod tą nazwą kryje się nowa, elastyczna warstwa ochronna przeznaczona dla różnej elektroniki użytkowej, ze szczególnym uwzględnieniem smartfonów. Jest to swego rodzaju szkło, którego grubość wynosi od 100 do 30µm i jest zbliżona do ludzkiego włosa. UTG jest przy tym bardzo odporne na zarysowania i zapewnia doskonałą ochronę dla ekranów.

Oczywiście UTG nie jest wolne od wad. Produkcja szkła jest bowiem bardzo skomplikowana, a przez to całkiem droga. Samsung nie zamierza jednak przerzucać tych kosztów na klientów, dlatego mówi się, że Galaxy Fold 2 będzie od swego poprzednika znacznie tańszy. Według niedawnych przecieków, smartfon będzie kosztował w przeliczeniu nieco ponad 3 tys. zł, czyli ponad 60 procent mniej.

Nie wiadomo ile w tych doniesieniach jest prawdy, ale jeśli się potwierdzą, wówczas Samsung zyska ogromną przewagę nad rywalami.

Galaxy Fold 2

Źródło

You may also like...