Trzecia generacja słuchawek AirPods dopiero w 2021 roku

Fani Apple oczekujący na trzecią generację słuchawek AirPods, muszą uzbroić się w cierpliwość. Ich premiera odbędzie się dopiero w przyszłym roku.

Apple w ostatnim czasie udaje się odnosić spore sukcesy na rynku elektroniki użytkowej. Apple Watch jest obecnie najchętniej kupowanym smartwatchem, natomiast AirPods udało się podbić rynek bezprzewodowych słuchawek.

Dotychczas amerykański producent wypuścił dwie generacje tego sprzętu, przy czym ostania pojawiła się w zeszłym roku. Logiczne byłoby więc założenie, że w tym roku pojawi się kolejny model. Wygląda jednak na to, że producent ma zupełnie inny plan i nie zamierza trzymać się harmonogramu.

Serwis Digitimes powołując się na własne źródła twierdzi, że kolejna generacja bezprzewodowych słuchawek ujrzy światło dzienne dopiero w 2021 roku. Ściślej mówiąc będzie to pierwsze półrocze. Oczywiście można zastanawiać się dlaczego firma zdecydowała się na takie przesunięcie premiery, ale wyjaśnienie jest całkiem proste. Klienci marki są bardzo zadowoleni z obecnej generacji, więc nie byliby zainteresowani zakupem nowego modelu.

Nawet jeśli ten będzie miał nieco zmian stylistycznych. Według przecieków słuchawki upodobnią się do wariantu Pro, a więc będą miały nieco przeprojektowaną obudowę zapewniającą lepsze dopasowanie do kanału słuchowego.

W przyszłym roku możemy spodziewać się również premiery drugiej generacji słuchawek AirPods Pro. Nie wiadomo jednak, czy będzie to końcówka 2021 roku, czy też dopiero początek 2022 roku.

AirPods

Źródło

You may also like...