Apple Watch liderem rynku smartwatchy w 2020 roku

Apple Watch zdominował w tym roku rynek smartwatchy. Według najnowszego raportu Counterpoint Research, produkt Apple odpowiada za połowę globalnej sprzedaży tego typu urządzeń.

Apple ma bez wątpienia talent do sprzętu, który zyskuje ogromną popularność. Firma ma na swym koncie parę urządzeń, którym udało się zdominować rynek w swej kategorii, a jednym z przykładów jest muzyczny odtwarzacz iPod. Teraz koncernowi udało się powtórzyć ten wyczyn na polu smartwatchy.

Counterpoint Research opublikowało najnowszy raport dotyczący globalnej sprzedaży smartwatchy, który jest bardzo optymistyczny dla amerykańskiego koncernu. Wynika z niego, że Apple Watch odpowiada za ponad połowę tegorocznej światowej sprzedaży tych urządzeń. Ściślej mówiąc, w pierwszym półroczu zdobył 51,4 procent całego rynku tych urządzeń.

Produkt firmy z Cupertino nie dał rywalom żadnych szans. Na dwóch kolejnych miejscach podium znalazły się bowiem urządzenia firm Garimin i Huawei, które uzyskały odpowiednio 9,4 oraz 8,3 procentowy udział w rynku.

Według Counterpoint Research, w pierwszym półroczu do sklepów na całym świecie trafiło łącznie 42 mln zegarków. Co ciekawe największy wzrost sprzedaży sprzętu Apple zanotowano w Europie oraz Ameryce Północnej, gdzie wyniósł 22 procent. Natomiast najchętniej kupowaną wersją była piąta generacja tego sprzętu.

Interesujące jest również to, że choć światowa pandemia spowodowała spore spowolnienie całej branży, to w przypadku smartwatchy co roku notuje się 20 procentowy wzrost sprzedaży.

Apple Watch

Źródło

You may also like...