Apple pozwane za problemy z ekranami MacBooka Pro

Apple musi się zmierzyć z kolejnym zbiorowym pozwem wytoczonym koncernowi przez klientów. Sprawa dotyczy problemów z wyświetlaczem modelu MacBook Pro.

W tym miesiącu Apple musi stoczyć kilka batalii sądowych. Najpierw Epic Games pozwał koncern w związku z usunięciem z App Store popularnej gry Fortnite. Teraz amerykańskiej firmie wytoczono zbiorowy pozew dotyczących problemów z wyświetlaczami, które trapią model MacBook Pro.

Chodzi o problem z podświetleniem ekranu, które nie działa tak jak powinno i powoduje mocne świecenie dolnej jego części. Problem powodują elastyczne taśmy łączące płytę główną z wyświetlaczem, z które z czasem ulegają uszkodzeniu.

Autorzy pozwu zarzucają producentowi, że był świadomy wady projektowej swego topowego komputera, która spowodowała powyższe problemy. Pozew dotyczy modeli komputera wyprodukowanych w 2016 oraz 2017 roku. Jego autorzy domagają się nie tylko zadośćuczynienia w nieujawnionej wysokości, ale również pokrycia kosztów sadowych.

Producent wprawdzie uruchomił program naprawczy obejmujący 13″ model z 2016 roku, lecz nie dotyczy on modelu 15″ oraz sprzętu wyprodukowanego po 2016 roku. Z pozwu wynika jednak, że firma celowo zwlekała z uruchomieniem programu naprawczego, mimo iż doskonale wiedziała o przyczynie usterki.

Spór będzie musiał rozstrzygnąć sąd, jednak na wydanie decyzji będziemy musieli trochę poczekać. Chyba że, Apple zdecyduje się na podpisanie ugody z poszkodowanymi klientami.

MacBook Pro

Źródło

You may also like...