Trzykołowa Honda Striemo idealnym środkiem transportu do miasta

Honda Motors zaprezentowała najnowszą elektryczną hulajnogę o nazwie Striemo. Do sprzedaży trafi jeszcze w tym roku i na jednym ładowaniu baterii przejedzie dystans około 30 km.

Zrobiło się cieplej, więc na ulicach aż zaroiło się od elektrycznych hulajnóg, którymi wiele ludzi dojeżdża do pracy, szkoły itp. Standardowe hulajnogi bywają jednak mało stabilne, więc dla mało wprawionych osób poruszanie się na nich nie jest zbyt bezpiecznie. Sam parokrotnie widziałem, jak nieostrożny użytkownik po wykonaniu zbyt gwałtownego manewru lądował twarzą na chodniku.

Striemo

Takich sytuacji pozwoli nam uniknąć najnowszy produkt Honda Motors, który do sprzedaży wejdzie w czwartym kwartale tego roku. Elektryczna hulajnoga Striemo ma unikalną, bardziej bezpieczną konstrukcję. Wyposażono ją bowiem w dwa kółka zainstalowane z tyłu, zwiększającące stabilność podczas jazdy. Zapewniają one równowagę nawet przy wyższych prędkościach, a samobalansujący mechanizm jest istotnym elementem konstrukcji tego skutera.

Striemo

Pojazd może rozpędzić się maksymalnie do 25 km/h, natomniast na w pełni naładowanej baterii przejedzie 30 km. Dodatkowym atutem jest możliwość złożenia ramy, dzięki czemu elektryczna hulajnoga zajmuje mniej miejsca i staje się łatwiejsza w transporcie oraz przechowywaniu.

Striemo

Striemo najpierw pojawi się w Japonii, a dopiero potem zawita na pozostałe rynki. Na ten moment pełna specyfikacja pojazdu oraz jego cena, pozostają jednak tajemnicą. Nie znamy także dokładnej daty jego premiery.

Źródło

You may also like...