Skarper przekształci nasz zasilany mięśniami rower w elektryka

Firma Skarper zaprezentowała najnowszy zestaw do konwersji standardowego jednośladu w rower elektryczny. Rozwiązanie jest nowoczesne i bardzo funkcjonalne.

Rower elektryczny zapewnia niezaprzeczalną wygodę jazdy, gdyż dzięki wspomaganiu silnikiem poruszanie się jest znacznie łatwiejsze. Nie musimy używać zbyt wiele siły, a więc mniej się męczymy, co w przypadku obecnej pory roku skutkuje ograniczeniem pocenia się.

Taki sprzęt jest jednak bardzo drogi, a jeśli mamy już zwykły rower, to nie ma sensu się go pozbywać i kupować elektryka. Lepszym pomysłem jest przekształcenie go w pojazd zasilany prądem. Staje się to coraz łatwiejsze dzięki licznym zestawom do konwersji, które pojawiają się w sprzedaży.

Ciekawy zestaw do konwersji na rower elektryczny

rower elektryczny

Parę dni temu informowałem o jednym z takich zestawów, który nazywa się Zipforce ONE i montuje się go na przednim lub tylnym kole. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie, gdyż brud zbierający się na oponie może utrudniać działanie systemu. Znacznie lepszy wydaje się sprzęt firmy Skaper.

Zestaw wraz z baterią waży około 3 kg. A dostajemy go w kompaktowym module, instalowanym w miejscu tarczowego hamulca znajdującego się na tylnym kole. Urządzenie o unikalnej i opatentowanej konstrukcji, montuje się zamiast hamulca. Dlatego jego instalacja jest bardzo prosta i według producent zajmuje około 2,5 godziny.

rower elektryczny

Sprzęt wówczas przejmuje funkcję hamulca, a dodatkowo działa jako napęd, zapewniając do 60 km zasięgu na w pełni naładowanej baterii. Skaper twierdzi, że moduł wyposażono także w czujniki, które regulują siłę wspomagania. System jest również praktycznie pozbawiony oporu, gdy akurat z niego nie korzystamy. Nie powoduje więc dodatkowego obciążenia podczas jazdy.

Produkt nie jest jeszcze dostępny w sprzedaży i będzie go można kupić dopiero w przyszłym roku. Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery, a także ceny. Nieoficjalnie mówi się jednak, że może kosztować około 1000 funtów.

Producent na razie testuje prototyp zestawu na ulicach Londynu. Konstruktorzy pracują także nad aplikacją mobilną, która umożliwi dostrojenie systemu, a także pozwoli aktualizować jego oprogramowanie i wprowadzanie ulepszeń.

Źródło

You may also like...