TSMC rozpoczyna produkcję procesora dla modelu iPhone 13

Apple przygotowuje się do zbliżającej się premiery najnowszego modelu iPhone 13. Tajwańska firma TSMC rozpoczyna już seryjną produkcję procesora A15, który będzie jego sercem.

Jak zwykle jesienią firma Apple planuje wprowadzić na rynek swój najnowszy smartfon, a tym razem będzie to iPhone 13. Do premiery pozostało wprawdzie jeszcze trochę czasu, lecz koncern musi zadbać o przygotowanie odpowiedniej liczby egzemplarzy, by sprostać zapotrzebowaniu na telefon. Dlatego rozpoczyna się produkcja podzespołów, z których produkt będzie się składał.

Jak donosi serwis DigiTimes, tajwańska firma TSMC rozpoczęła właśnie seryjną produkcję procesora A15, który trafi pod maskę smartfona. Nowy układ wykorzysta ten sam 5 nm proces produkcji co jego poprzednik, a więc nie należy oczekiwać dużego skoku wydajności chipsetu.

Nowocześniejszy proces prawdopodobnie będzie wykorzystany dopiero w 2022 roku, do produkcji układu A16 przeznaczonego dla iPhone’a 14. Nie będzie on jednak tak samo wydajny jak poprzednik, gdyż udoskonalenie procesu produkcji zapewni mu nieco większą wydajność.

iPhone 13 zadebiutuje w okolicach września i podobnie jak w zeszłym roku możemy spodziewać się czterech wersji. Oprócz standardowego modelu pojawią się wersje 13 Pro, 13 Pro Max oraz 13 mini.

Na temat ich specyfikacji technicznej na razie nie wiemy zbyt wiele. Musimy więc trochę poczekać, aż pojawią się konkretne informacje. Na razie mówi się jedynie o nieco mniejszym notchu, a także wyświetlaczu ProMotion zapewniającym bardziej płynny obraz. Przecieki wspominają również o nowym wykończeniu w kolorze czarnego matu.

iPhone 13

Źródło

You may also like...