Twitch daje streamerom nowy sposób zarabiania

Twitch szykuje nową funkcję o nazwie Hype Chat, która daje streamerom nowy sposób zarabiania. Za odpowiednią opłatą, umożliwia przypięcie wypowiedzi na samej górze chatu.

Twitch wciąż wymyśla nowe sposoby, pozwalające zwiększyć dochody streamerów. Niedawno zapowiedziano nowy program partnerski Partner Plus, którego warunki mogą być jednak trudne do spełnienia. Teraz zaproponowano więc coś mniej wymagającego. Funkcja o nazwie Hyper Chat, umożliwi widzom przypięcie swego komentarza na samej górze chatu.

Twitch daje kolejny sposób zarabiania

Opcja znana m.in. z YouTube, naturalnie nie jest darmowa, lecz można z niej korzystać za odpowiednią opłatą. Każdy widz danego kanału posiadający odpowiednio dużo gotówki, może zadbać o to, by jego wpis dotarł do jak największej liczby osób.

Pozostanie przypięty przez określoną ilość czasu lub do momentu, aż ktoś inny nie zapłaci więcej. To ciekawy pomysł, ponieważ przy dużej liczbie widzów oglądających transmisję, publikowane komentarze błyskawicznie znikają. Dzięki Hyper Chat będą mogły pozostać na dłużej.

Koszty takiej usługi wyniosą od 1 do 500 dolarów, przy czym streamer będzie mógł ustawić minimum na 100 dolarów. Im więcej widz zapłaci, tym jego wpis pozostanie dłużej, będzie mógł mieć więcej znaków oraz zostanie odpowiednio oznaczony, aby był lepiej widoczny. Dochody z nowej funkcji będą podzielone pomiędzy platformę oraz streamera w stosunku 30 do 70 procent.

sposób zarabiania
Źródło: Twitch

Rzecz jasna wpis musi być zgodny z zasadami, zarówno samego Twitcha, jak i właścicieli poszczególnych kanałów. Jeśli więc użytkownik nie będzie ich przestrzegał, utraci dostęp do chatu, zaś jego komentarz zniknie. Poza tym wpis zostanie sprawdzany przez automatyczny system AutoMod, zaś moderatorzy platformy będą mogli go w dowolnej chwili skasować.

Hyper Chat już działa, jednak początkowo dostęp do niego będą mieli tylko najwięksi streamerzy. Z czasem funkcja powinna jednak trafić do wszystkich użytkowników tej popularnej platformy.

You may also like...