Twitter chroni użytkowników przed atakami w prywatnych wiadomościach

Twitter wprowadził właśnie nowe filtry blokujące obraźliwe treści w prywatnych wiadomościach. Są już dostępne dla użytkowników PC, Androida oraz iOS.

Internet pełny jest hejtu, a najwięcej znajduje się go w mediach społecznościowych. Duża liczba użytkowników takich portali sprawia, że nietrudno tam o osobników, którzy za życiowy cel postawili sobie utrudnienie nam życia. Atakują nas więc wulgaryzmami w komentarzach oraz prywatnych wiadomościach.

Na szczęście portale społecznościowe zaczynają wprowadzać do użytku narzędzia, chroniące użytkowników przed takim zachowaniem. Jednym z nich jest Twitter, który w sierpniu obiecał wprowadzenie nowych filtrów eliminujących wulgarne treści z prywatnych wiadomości. Narzędzie przez ostatnie kilka miesięcy poddawano testom, które właśnie się zakończyły i nowa funkcja trafiła wreszcie do użytkowników.

Filtry przeznaczone dla prywatnych wiadomości, pozwalają użytkownikom uniknąć obecności w ich skrzynkach obraźliwych wpisów. Jej działanie jest bardzo proste. Jeśli dany wpis na podstawie słów kluczowych zostanie oflagowany jako spam lub obraźliwa treść, nie trafi bezpośrednio do naszej skrzynki. Najpierw będzie umieszczony w specjalnym folderze, więc od razu go nie zobaczymy.

Oczywiście aplikacja pozwoli taki wpis przeczytać, jeśli koniecznie zechcemy. Będzie to jednak wymagało kilku dodatkowych czynności. Pojawiła się też możliwość bezpośredniego skasowania takiego wpisu, bez jego otwierania, co zdecydowanie ułatwi unikanie trolli.

Nowa funkcja jest już dostępna dla użytkowników komputerów osobistych, a także smartfonów i tabletów z Androidem oraz iOS. Możemy więc używać jej bez względu na rodzaj platformy na której korzystamy z portalu. Twitter ma nadzieję, że w ten sposób użytkownicy portalu będą mniej narażeni na hejt kierowany w ich stronę.

Twitter

Źródło

You may also like...