Twitter pracuje nad oczekiwaną funkcją. Umożliwi cofnięcie opublikowanych wpisów

Twitter pracuje nad funkcją, którą użytkownicy powitają z wielką radością. Umożliwi bowiem cofnięcie wpisów, kilka sekund po ich opublikowaniu na stronie.

Twitter pod względem funkcjonalności jest jedną z najbardziej archaicznych platform społecznościowych. Wciąż brakuje w nim wielu funkcji ułatwiających zarządzanie publikowanymi treściami, które rywale oferują użytkownikom od lat.

Na szczęście sytuacja powoli zmienia się na lepsze i platforma wprowadza coraz więcej opcji, jak chociażby możliwość programowania harmonogramu publikowanych wpisów. Nadal brakuje jednak możliwości edycji wpisu po jego opublikowaniu, której użytkownicy domagają się od lat. Jeśli więc zrobiliśmy błąd w treści, to nie możemy tego tak łatwo zmienić. Trzeba skasować wpis i napisać go od nowa, ale i tym serwis zamierza się niebawem zająć.

Co prawda Twitter w zeszłym roku potwierdził, że nie zamierza wprowadzać edycji postów, to zaoferuje zbliżoną funkcję. Według przecieków umożliwi cofnięcie wpisu w ciągu kilku sekund od jego opublikowania. Jeżeli zauważymy, że w tweecie popełniliśmy jakiś błąd, będziemy mogli użyć przycisku cofnięcia i usunąć go z linii czasu w celu wprowadzenia niezbędnych poprawek.

Na tę chwilę jest jednak kilka haczyków związanych z nową opcją, które mogą nieco ograniczyć jej użyteczność. Wspomniany przycisk będzie aktywny jedynie przez pięć sekund od publikacji wpisu, więc trzeba się pospieszyć. To pierwszy problem, ale jest jeszcze kolejny. Otóż dopóki przycisk będzie widoczny na ekranie nie zobaczymy opublikowanego tweeta. To oznacza, że tak naprawdę nie będzie można w ostatniej chwili wychwycić żadnych błędów i cofnąć wpis, więc funkcja będzie mniej przydatna.

Oczywiście prace nad funkcją wciąż trwają, więc możliwe że uda się jeszcze ją dopracować. Musimy więc poczekać i zobaczyć jak będzie wyglądała, gdy stanie się już dostępna dla użytkowników.

Twitter

Źródło

You may also like...