Okulary Razer Anzu chronią nasze oczy i odtwarzają muzykę

Razer zaprezentował najnowszy produkt z kategorii noszonych gadżetów. Są to inteligentne okulary o nazwie Razer Anzu, które nie tylko ochronią nasze oczy przed niebieskim światłem, ale też przez promieniami UV.

Razer to doskonale znany producent akcesoriów dla graczy, który od lat dostarcza nam klawiatury, myszki, słuchawki oraz wiele innych gadżetów. Tym razem firma stworzyła coś zupełnie nowego, co nie jest bezpośrednio adresowane do graczy i oferuje bardzo szerokie możliwości.

Chronią oczy przed słońcem i niebieskim światłem

Nowy produkt nazywa się Razer Anzu i są to inteligentne okulary, które mogą mieć wiele zastosowań. Przede wszystkim posiadają specjalne soczewki zapewniające ochronę naszym oczom. Zintegrowano je z filtrem niebieskiego światła ograniczającym jego ilość aż o 35 procent, więc są idealne do pracy przy komputerze. Jak wiadomo niebieskie światło generowane przez technologię LED negatywnie wpływa na nasz wzrok, powodując stopniową degradację siatkówki. Co gorsza może ono zaburzać również nasz rytm domowy, utrudniając zasypianie.

Razer Anzu

To nie wszystkie możliwości tego gadżetu. Okulary posiadają bowiem wymienne soczewki, więc możemy do nich zamontować również polaryzowane okulary przeciwsłoneczne z filtrami UVA oraz UVB. Jeśli natomiast mamy wadę wzroku, możemy zamontować soczewki korekcyjne i używać ich jak zwykłych okularów. Razer zapewnia przy tym, że dzięki współpracy z firmą Lensabl, nabywca Razer Anzu będzie mógł liczyć na 15 procentową zniżkę przy zakupie soczewek korekcyjnych.

Razer Anzu

Sprzęt posiada także technologię Bluetooth 5.1, która po sparowaniu ze smartfonem umożliwia sterowanie odtwarzaniem muzyki. Służą do tego dotykowe panele wbudowane w oprawki, które można wykorzystać również do odebrania połączenia oraz wezwania głosowego asystenta. Słuchawki dysponują również 16 mm głośnikami umieszczonymi tuż nad uchem, a także wielokierunkowym mikrofonem do prowadzenia rozmów.

Wbudowana bateria wystarcza na ponad pięć godzin użytkowania na jednym ładowaniu, zakładając oczywiście że przez cały czas będą aktywne. Jeśli przełączymy je w stan nieaktywny, na czuwaniu będą działały przez dwa tygodnie.

Razer Anzu

Do wyboru są dwa rozmiary oprawek, każdy w wersji okrągłej lub prostokątnej. Natomiast dzięki certyfikatowi odporności na wodę IPX4, możemy z nich bezpiecznie korzystać także podczas deszczu.

Razer Anzu można już zamawiać na stronie producenta w cenie 209,99 euro. Szkła przeciwsłoneczne będą nas kosztowały dodatkowe 34,99 euro.

Źródło

You may also like...