Twórca cheatów do Overwatch skazany

Blizzard coraz aktywniej walczy z oszustwami w swych grach. Kolejnym skazanym jest twórca cheatów do Overwatch, który ledwie uniknął więzienia.

Oszustwa w grach sieciowych są na porządku dziennym. Wiele osób korzysta z różnego rodzaju cheatów, podbijając nieuczciwie statystyki i tym samym psując przyjemność zabawy dla uczciwych graczy. Na szczęście producenci zaczynają coraz agresywniej walczyć z tym procederem, uderzając najczęściej w źródła cheatów, czyli ich twórców.

Najaktywniej na tym polu działa Blizzard, który właśnie odniósł kolejne zwycięstwo nad twórcą cheatów do Overwatch (sprawdź najniższe ceny). 28-letni mężczyzna z Korei Południowej, jest autorem cheatów zapewniających nieuczciwą przewagę, które następnie sprzedawał wszystkim chętnym. Biznes ten przyniósł 28-latkowi 200 mln wonów, czyli około 180 tys. dolarów, lecz dobrze rozwijający się interes zakończył sędzia.

Mężczyzna został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. I tak może mówić o dużym szczęściu, gdyż za ten czyn kodeks przewiduje karę maksymalnie 2 lat bezwzględnego pozbawienia wolności oraz 18 tys. dolarów grzywny.

Nie jest to jedyny skazany w tej sprawie. Kilka miesięcy temu zapadł wyrok w sprawie dwóch innych osób. Jedna otrzymała wyrok w zawieszeniu, zaś druga zapłaci grzywnę w wysokości 10 tys. dolarów. W styczniu natomiast aresztowano 13 hakerów, którzy zajmowali się także ustawianiem meczy. Z kolei w zeszłym roku, w procesach wytoczonych twórcom chearów, Blizzard wygrał 8,6 mln dolarów.

Overwatch

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...