Twórcy PUBG szykują pogrom cheaterów

Studio Bluehole zapowiada kolejną falę banów w PUBG. W planach jest zbanowanie około 100 tys. cheaterów, używających nielegalnego oprogramowania dającego im nieuczciwą przewagę nad resztą.

Niebawem sklepy oferujące grę PlayerUnknown’s Battlegrounds, mogą zacząć wkrótce przeżywać prawdziwe oblężenie. Cheaterzy będą bowiem musieli kupić nowe egzemplarze, gdyż wiele dotychczasowych kont zostanie zbanowanych za oszustwa.

Bluehole szykuje bowiem prawdziwy pogrom dla użytkowników PUBG, którzy korzystają z nielegalnego wspomagania. Twórcy poinformowali właśnie, że przeanalizowali logi 10 milionów użytkowników strzelanki i odkryli pojawienie się nowego wzorca cheatowania. Potwierdzono bowiem 100 tys. przypadków korzystania z cheatów i te konta zostaną zbanowane w pierwszej fali.

Autorzy zapewniają, że to nie koniec ich walki z oszustami. Zamierzają bowiem nadal analizować logi graczy i wyszukiwać kolejnych przypadków łamania regulaminu, które zostaną zakończone blokadą konta. Bluehole zapewnia przy tym, że jest w swych działaniach coraz skuteczniejsze, dzięki coraz bardziej zaawansowanym systemem detekcji cheatów, które są właśnie implementowane. Ich działanie powinno więc przynieść jeszcze lepsze efekty, pomagając oczyścić grę z niepożądanego elementu psującego innym przyjemność z zabawy.

Dodam, że walka z cheaterami nie kończy się tylko na banowaniu kont. Kilka dni temu chińska policja zatrzymała 120 osób tworzących i sprzedających cheaty do PUBG. Jeśli nie posiadacie jeszcze tej gry, to w tym sklepie dostaniecie ją już za 70 zł.

PUBG

Źródło: Steamcommunity.com

You may also like...