Sony HT-ZF9 – soundbar z Dolby Atmos

Japoński koncern Sony zaprezentował nowy soundbar z Dolby Atmos. Model Sony HT-ZF9 jest unikalny, gdyż jest to pierwsza na świecie 3.1-kanałowa listwa dźwiękowa z technologią wirtualnego dźwięku przestrzennego.

Nie każdy do oglądania filmów w domowym zaciszu chce kupować rozbudowane zestawy głośnikowe. Po pierwsze zajmują sporo wolnego miejsca, którego nie zawsze jest wystarczająco dużo, prócz tego trzeba kłaść niemało kabli. Po drugie są dość drogie, dlatego coraz popularniejszą alternatywą stają się soundbary.

Jeszcze do niedawna urządzenia te nie oferowały zbyt wiele, ale technologia idzie do przodu, więc stają się coraz bardziej funkcjonalne. Sony pokazało właśnie nowy tego typu produkt, jakim jest Sony HT-ZF9. Jest to pierwszy na świecie soundbar 3.1-kanałowy z technologią Dolby Atmos oraz wirtualnym dźwiękiem przestrzennym. Zastosowano w nim nowy silnik Vertical Surround Engine, umożliwiający dodanie dźwięku emitowanego z góry, bez konieczności stosowania dodatkowych głośników.

W połączeniu z technologią S-Force Pro Front Surround, sprzęt oferuje bardziej przestrzenny dźwięk, a dodatkowo obsługuje ścieżki w formacie Dolby Atmos i DTS:X. Umożliwia też uzyskanie efektu przestrzennego na ścieżce dźwiękowej w standardowym formacie. Specjalny system umożliwia zmiksowanie dwóch kanałów i zmianę ich w dźwięk w standardzie 7.1.2-kanałowym.

Sony HT-ZF9 posiada także dwa wejścia HDMI, jedno wyjście HDMI i może współpracować z Google Assistant. Potrafi też odtwarzać muzykę wysokiej rozdzielczości z nośnika USB i obsługuje Spotify Connect. Sprzęt pojawi się w sprzedaży już wiosną w cenie 899,99 dolarów. Jeśli chcielibyście sprawdzić ceny innych modeli soundbarów, to zapraszam na tę stronę.

Sony HT-ZF9

Źródło: Sony.co.uk

You may also like...