Uber Lite – odchudzona aplikacja Ubera już w Google Play

Amerykańska firma podwózkowa przygotowała zupełnie nową, odchudzoną wersje swej aplikacji mobilnej. Uber Lite przeznaczona jest dla rynków rozwijających się i waży zaledwie 5 MB.

W Europie powszechny dostęp do szybkiego internetu mobilnego nie jest niczym niezwykłym, podobnie jak wydajne smartfony. W krajach rozwijających się sytuacja wygląda nieco inaczej. Producenci aplikacji, często przygotowują więc dla takich rynków specjalne, odchudzone ich wersje.

Tak zrobił również Uber, który udostępnił właśnie aplikację Uber Lite. Jest ona już dostępna w indyjskim Google Play Store i waży zaledwie 5 MB, a więc nieco mniej niż standardowa wersja. Narzędzie zostało oczywiście odpowiednio odchudzone, by działało równie dobrze na budżetowych smartfonach.

Oczywiście zachowano wszystkie główne funkcje aplikacji, dodając także nowe, jak np. możliwość dzielenia kursu z rodziną lub przyjaciółmi. Całkowicie przebudowano natomiast interfejs użytkownika, by zamawianie kursu stało się łatwiejsze. Aplikacja wykrywa też pozycję użytkownika za pomocą GPS’u, ale jeśli jej się to nie uda, wówczas pokaże mu popularne punkty odbioru pasażera. Wkrótce pojawi się także pasek postępu, by użytkownik mógł sprawdzić kiedy kierowca dotrze na miejsce, jeśli nie chce ładować całej mapy.

Amerykański koncern zapewnia, że dzięki czasie odpowiedzi wynoszącym tylko 300 ms, proces zamawiania przejazdu jest równie szybki nawet przy wolnym internecie. To dotychczas było w Indiach sporym problemem, gdyż jakość mobilnego internetu pozostawia tam sporo do życzenia.

Na razie aplikacja dostępna jest w Indiach, ale amerykańska firma zapewnia, że niebawem powinna zostać udostępniona także w innych krajach.

Uber Lite

Źródło: Uber.com

You may also like...