UPS dostał zielone światło na dostarczanie przesyłek dronami

Firma kurierska UPS otrzymała w USA zgodę umożliwiającą dostarczanie przesyłek dronami. Zezwala na dostarczanie przesyłek o maksymalnej masie do 26 kg.

Nie jest tajemnicą, że prędzej czy później ludzie pracujący dla firm kurierskich będą zmuszeni poszukać sobie nowego zajęcia. Zastąpią ich bowiem drony, które dostarczą paczki drogą powietrzną.

Wydawałoby się, że taki scenariusz będzie wdrażany dopiero za parę lat. Ale wygląda na to, że przyszłość nadeszła szybciej niż sądziliśmy. Firma kurierska UPS otrzymała właśnie od FAA zgodę na wykorzystanie dronów w celu dostarczania przesyłek swym klientom. Przyznano ją oddziałowi UPS Flight Forward, który będzie zajmował się tego typu usługą.

UPS jest pierwszą firmą, która otrzymała certyfikat o nazwie Part 135 Standard. Daje on zgodę na używanie nieograniczonej liczby dronów, a także latanie nimi po zmroku. Zezwala również na przenoszenie ładunków o maksymalnej dopuszczalnej wadze 26 kg.

Oczywiście na razie nie mamy co liczyć na to, że nasze zamówienia z internetowego sklepu wylądują bezpośrednio na trawniku przed domem. Firma nie zamierza jeszcze uruchamiać komercyjnej wersji nowej usługi. Na razie planuje wykorzystywać drony wyłącznie w celu dostarczania przesyłek do szpitali oraz medycznych kampusów. Dopiero za jakiś czas rozszerzy swą usługę o specjalnie określone towary. Najpierw musi bowiem sprawdzić jak nowa koncepcja będzie się spisywała.

Dostarczanie przesyłek dronami będą realizowane na początku dla szpitala WakeMed zlokalizowanym w mieście Raleig w Karolinie Północnej. Firma wykorzysta w tym celu quadrocoptery Matternet M2. Pozwolą one pozwolą błyskawicznie dostarczać leki, tkanki do badań czy też inne produkty niezbędne szpitalom.

dostarczanie przesyłek dronami

Źródło

You may also like...