UPS dostarcza dronami leki z pobliskich aptek

Firma kurierska UPS rozpoczęła dostarczanie klientom leków z aptek, za pomocą dronów. W ostatnich kilku dniach, UPS Flight Forward zrealizowało dwie takie dostawy.

Na początku ubiegłego miesiąca informowałem, że UPS dostało zielone światło na nowy rodzaj usługi. Firma kurierska zapowiedziała usługę o nazwie USP Flight Forward polegającej na wykorzystaniu dronów celu dostarczania niewielkich przesyłek. W tym konkretnym wypadku chodzi o leki na receptę pochodzące z pobliskich aptek, które docierają do klienta drogą powietrzną.

Nowa usługa ruszyła na początku bieżącego miesiąca, a obejmuje mieszkańców miasta Raleigh zlokalizowanego w Karolinie Północnej. Na przestrzeni tych kilku dni udało się zrealizować dwie dostawy leków. Jedna dostawa miała miejsce w dzielnicy mieszkalnej i dotarła bezpośrednio do domu klienta. Druga natomiast odbyła się do domu spokojnej starości. Zamówił ją jeden z jego mieszkańców, mający trudności z poruszaniem się, który nie byłby w stanie samodzielnie dotrzeć do sklepu.

Zamówienia realizowane są przy pomocy specjalnie zaprojektowanego drona M2, stworzonego przez firmę Matternet. Natomiast leki dostarcza sieć aptek CVS, z którą współpracuje UPS. Firma zapewnia, że nadal będzie rozwijała program UPS Flight Forward realizowania dostaw drogą powietrzną, choć na razie nie zdradziła żadnych szczegółów.

UPS Flight Forward

Źródło

You may also like...