Użyli wirusa, by wprodukować Bitcoiny za kilka milionów

Ogromny wzrost ceny Bitcoinów sprawił, że wirtualna waluta wzbudza obecnie wiele emocji, zas wizja ogromnych zysków z ich wydobywania przesłania czasem zdrowy rozsądek i prowadzi do przestępstwa.

Wprawdzie jeden Bitcoin kosztuje obecnie 1000 dolarów, jednak ich wydobywanie w domowych warunkach jest praktycznie niemożliwe, ponieważ wartość inwestycji w sprzęt oraz energię elektryczną, przekroczyłaby potencjalne zyski. Mimo to wizja olbrzymich dochodów kusi, więc niektórzy wymyślają sposoby jak wydobywać Bitcoiny i nie płacić za to ani grosza. Realizacja takich pomysłów nie zawsze kończy się szczęśliwie.

Policja aresztowała właśnie dwóch obywateli narodowości niemieckiej (jeden z Bawarii, drugi z Dolnej Saksonii), którzy zostali oskarżeni o nielegalne wydobywanie Bitcoinów. Dwaj cwaniacy wykorzystali wirusa, który po zainstalowaniu na komputerze ofiary, zmieniał go w górnika wydobywającego Bitcoiny. Rzecz jasna działo się to bez wiedzy posiadacza komputera.

W ten sposób udało im się zdobyć niezbędną moc obliczeniową, która pozwoliła wykopać monety o wartości 700,000 Euro. Nie było to jedyne ich przestępstwo. Policja twierdzi, że prowadzi śledztwo związane z naruszeniem przez nich praw autorskich oraz dystrybucją pornografii.

Dodam, że nie jest to pierwszy przypadek, gdy ktoś wydobywał Bitcoiny nielegalnymi metodami. Latem bieżącego roku pisałem o firmie E-Sports Entertainment, której pracownik wykorzystał firmowe sewery do wykopania monet o wartości 4 tysięcy dolarów (wówczas ich wartość była znacznie niższa). Firma została pozwana i w ramach ugody zapłaciła 1 milion dolarów grzywny.

Źródło: AP.org

You may also like...