Użytkownicy iOS nie dostaną aplikacji Steam Link

Udostępniona niedawno na Androida aplikacja Steam Link, nie będzie dostępna dla użytkowników platformy Apple. Amerykański koncern, po wcześniejszym zatwierdzeniu, odrzucił ją bowiem ze swego sklepu. Wyjaśnił, że nie spełnia wytycznych dotyczących oferowanych tam produktów.

Parę tygodni temu użytkownicy Androida otrzymali nową aplikację Valve o nazwie Steam Link. Jest to narzędzie przeznaczone dla graczy, umożliwiające granie w pecetowe produkcje na urządzeniu mobilnym. Posiadacz smartfona ma więc pełny dostęp do biblioteki gier posiadanych na Steamie, którymi może bawić się na kieszonkowym sprzęcie.

Aplikacja miała też pojawić się na platformę iOS i wszystko wskazywało na to, że niedługo będzie na nią dostępna, gdyż została już oficjalnie zatwierdzona. Zaskoczeniem okazała się jednak zmiana zdania amerykańskiego koncernu, który poinformował o odrzuceniu aplikacji. Firma z Cupertino tłumaczy swą decyzję konfliktem z wytycznymi dotyczącymi aplikacji jakie można umieszczać w jej sklepie. Valve próbowało się od tej decyzji odwołać, gdyż decyzja była dla niej całkowicie niezrozumiała. Jednakże apelacja również została odrzucona bez podania przyczyn.

Oczywiście oficjalnych powodów nie podano, ale można się domyślać, że aplikacja będzie konkurować z usługami i produktami Apple. Najbardziej poszkodowani w tym wszystkim będą oczywiście gracze posiadający iPhone’y, gdyż aplikacja Steam Link byłaby z pewnością bardzo przydatna.

Steam Link

Źródło: Cnet.com

You may also like...