Dron V-Coptr Falcon utrzyma się w powietrzu niemal godzinę

Zero Zero Robotics zaprezentowało nowy model drona o nazwie V-Coptr Falcon. Jego najważniejszą cechą jest długi czas lotu, wynoszący aż 50 minut.

Drony, których popularność rośnie z roku na rok, to konstrukcje zasadniczo bardzo podobne do siebie. Większość z nich posiada cztery wirniki, które zużywają sporo energii, więc czas lotu w ich przypadku nie jest powalający. W zależności od rozmiaru modelu, wynosi on od kilku do maksymalnie kilkunastu minut. Jest to spora wada, dlatego wielu producentów dodaje dodatkowe pakiety baterii, które po szybkiej wymianie umożliwiają kontynuowanie zabawy.

Znacznie ciekawsze rozwiązanie problemu długości lotu ma firma Zero Zero Robotics, która zaprezentowała właśnie nowy dron V-Coptr Falcon. Jest konstrukcja zupełnie inna od tego co spotykamy na sklepowych półkach. Urządzenie ma bowiem kadłub w kształcie litery V oraz tylko dwa napędzające je wirniki, umieszczone na składanych ramionach. Dzięki ograniczeniu liczby silników, na jednym ładowaniu może utrzymywać się w powietrzu przez 50 minut.

Dron umożliwia oczywiście filmowanie z powietrza. Wyposażono go w sensor 1/2.3″ 12MP CMOS, umieszczony na 3-osiowym gimbalu. Kamera potrafi nagrywać obraz w 4K/30 fps lub 2,7K/60 fps, a także 1080p/120 fps i 720p/120 fps. Dodatkowo wykonywa 12 MP zdjęcia, zapisując je w formacie RAW lub JPEG. Dzięki specjalnym trybom lotu, urządzenie potrafi także tworzyć kinowe ujęcia. Natomiast system omijania przeszkód oraz śledzenia obiektów nie tylko chroni sprzęt przed rozbiciem, ale też pozwala tworzyć ciekawy materiał.

V-Coptr Falcon trafi do sprzedaży już w lutym przyszłego roku i będzie kosztował 599 dolarów.

V-Coptr Falcon

Źródło

You may also like...