Vanhawks Valour – inteligentny rower z nawigacją

Nawigacja GPS wykorzystywana przez rowerzystów nie jest w dzisiejszych czasach niczym niezwykłym, gdyż bardzo się przydaje w codziennych dojazdach do pracy, szczególnie jeśli pozwala omijać korki. Nowoczesna technologia pozwala jednak zbudować rower, w którym taki element będzie podstawowym wyposażeniem.

Takim właśnie inteligentnym rowerem jest Vanhawks Valour, którego wyposażono w system GPS pozwalający z łatwością dotrzeć do miejsca przeznaczenia, omijając po drodze korki oraz inne przeszkody. Jednoślad wykonany z włókien węglowych waży tylko 7 kilogramów i został wyposażony w system, który jednak działa w nieco inny sposób, niż typowe nawigacje.

Rower nie posiada czytelnego ekranu prezentującego trasę, a zamiast tego wskazuje nam kierunek poprzez niewielkie diody LED zainstalowane w centralnej części kierownicy. W ten sposób wskazuje nam kiedy należy skręcić.

Elektronika znajdująca się w jednośladzie, za pomocą modułu Bluetooth łączy się z naszym smartfonem, na którym zainstalowano specjalną aplikację. Oprogramowanie nie tylko kieruje nas do celu, ale także śledzi naszą trasę i potrafi zasugerować objazd w razie jakichś przeszkód. Jeśli np. kilkukrotnie trafimy w dziurę, wówczas aplikacja to zanotuje i następnym razem ustali trasę, która ją omija. Co więcej, potrafi sprawdzić oznakowanie na nowej trasie, a dodatkowo kierownica zacznie wibrować, gdy coś znajdzie się w naszym martwym punkcie.

Produkt powinien trafić na rynek już w październiku tego roku.

Źródło: Kickstarter.com

You may also like...