Visionox pokazało zwijany ekran do smartfonów

Podczas odbywającej się w Chinach First World Conference on Display Industry, Visionox pokazało swa nowe produkty. Jednym z nich jest składany smartfon przypominający Motorolę Razer. Drugim natomiast zwijany ekran OLED.

Coraz więcej firm wyraża zainteresowanie składanymi smartfonami, licząc na to, iż za kilka lat będą to niezwykle popularne urządzenia. Nie wszyscy jednak ograniczają się wyłącznie do tej technologii i znacznie dalej wybierając w przyszłość. Jedna z firm myśli już nad smartfonami ze zwijanym ekranem.

W Chinach odbywa się właśnie impreza pod nazwą First World Conference on Display Industry, na której wiele firm prezentuje swe nowinki technologiczne. Szczególnie ciekawe produkty można było zobaczyć na stoisku firmy Visionox. Jest to przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją wyświetlaczy do urządzeń mobilnych. To właśnie ono wyprodukowało ekran zastosowany w Xiaomi Mi Mix Alpha.

Pierwsza z pokazanych nowości to składany smartfon z klapką, konstrukcyjnie bardzo przypominający pokazaną niedawno Motorolę Razr. To jednak tylko pozory, gdyż szczegółowe oględziny sprzętu pokazanego na tym wideo wskazują na bardziej dopracowaną konstrukcja. W prototypie zastosowano 6,47″ ekran AMOLED z technologią on-cell, który zgina się na samym środku. Producent zapewnia, że gdy prace nad sprzętem dobiegną już końca, w miejscu zgięcia nie zobaczymy żadnego śladu

zwijany ekran

Drugi produkt tej firmy wzbudza dużo większe zainteresowanie, gdyż jest to zwijany ekran AMOLED. Ekran można zwinąć w rulon o średnicy zaledwie 7 mm, zaś panel również wykorzystuje technologię on-cell oraz samolaminację. Naturalnie jest to tylko prototyp, a więc nie istnieją jeszcze plany zainstalowania go w smartfonie. Zanim to nastąpi, inżynierowie muszą tę technologię bardziej dopracować, eliminując wszystkie jej wady. Zanim więc na rynku zobaczymy pierwsze smartfony z takimi ekranami, upłynie zapewne co najmniej kilka lat.

zwijany ekran

Jednak już teraz pokazuje to w jakim kierunku będą w przyszłości podążały urządzenia mobilne.

Źródło

You may also like...