Nadchodzący iPhone 12 Pro będzie miał aż 6 GB RAM

Analityk Blayne Curtis uważa, że iPhone 12 Pro oraz 12 Pro Max będą mieć 6 GB pamięci RAM. Standardowy model zachowa natomiast dotychczasowe 4 GB RAM.

Producenci smartfonów z Androidem w ostatnich latach znacznie zwiększyli ilość pamięci RAM instalowanej w swym sprzęcie. Jeszcze niedawno standardem było 4 GB i to w zupełności wystarczało do typowych zadań. Ostatnio jednak coraz modniejsza stała się wielozadaniowość. A w przypadku takiego wykorzystania telefonu, większa ilość pamięci oznacza płynniejsze działanie.

W efekcie tych zmian standardem stało się obecnie 8 GB RAM, zaś niektórzy producenci coraz chętniej instalują aż 12 GB. Apple do tej pory nie brało udziału w tym wyścigu zbrojeń wychodząc z założenia, że 4 GB w jej sprzęcie wystarczy w zupełności. Tyle ma jego obecny model, jednakże w przyszłym roku sytuacja może się zmienić.

Pracujący dla Barclays analityk Blayne Curtis uważa, że w przyszłym roku smartfony amerykańskiej firmy dostaną więcej pamięci. Wprawdzie podstawowy iPhone 12 będzie jej miał nadal 4 GB, to 12 Pro oraz 12 Pro Max dostaną już 6 GB RAM. Ekspert uważa też, że oba modele dostaną tylne aparaty z technologią 3D oraz będą wspierały mmWave 5G. Wszystkie trzy modele mają również wspierać najnowszą technologię sieciową.

Blayne ujawnił też kilka szczegółów dotyczących modelu iPhone 2 SE. O następcy budżetowego smartfona Apple wspomina się już od pewnego czasu, ale wciąż nie wiemy kiedy trafi na sklepowe półki. Według analityka jego produkcja rozpocznie się w lutym przyszłego roku. Produkt będzie z wyglądu przypominał iPhone’a 8, otrzyma 4,7″ wyświetlacz oraz technologię Touch ID w przycisku Home. Pod maską będzie pracował procesor A13 z 3 GB RAM.

Analityk twierdzi także, że oficjalna premiera tego modelu odbędzie się już w marcu.

iPhone 12

Źródło

You may also like...