Vivo IFEA: niezwykły koncept z odłączanym aparatem

Vivo pokazało niezwykły koncepcyjny smartfon o nazwie IFEA. Jego unikalność polega na wysuwanym aparacie do selfie, który użytkownik może odłączyć od telefonu.

Wysuwane kamery w smartfonach nie są dziś niczym niezwykłym, gdyż takie rozwiązanie oferuje nam już kilka modeli dostępnych na rynku. Najczęściej spotykamy je w sprzęcie firmy Vivo, która teraz postanowiła nieco je usprawnić i efekt swych działań zaprezentowała w niezwykłym koncepcie o nazwie IFEA.

Na pierwszy rzut oka koncept wygląda jak typowy smartfon z wysuwaną przednią kamerą. Inżynierowie chińskiej firmy zastosowali tu jednak zupełnie inne podejście, gdyż aparat nie tylko się wysuwa, ale również odłącza. Gdy tylko w całości się wysunie, można go odpiąć, co stwarza zupełnie nowe możliwości.

IFEA

Aparat funkcjonuje niezależnie od telefonu i można go umieścić w dowolnym miejscu, by zrobić zdjęcie pod kątem, który byłby normalnie niemożliwy. Sprzęt posiada własne zasilanie, natomiast moduł bezprzewodowej łączności pozwala kontrolować jego pracę z poziomu smartfona. Dzięki takiej konstrukcji możemy np., przyczepić kamerę do ubrania lub też obroży psa, uzyskując nagranie z zupełnie nowej perspektywy. Kamera mogłaby również pełnić funkcję domowego monitoringu.

Pomysł, który zdobył nagrodę Red Dot Design Award, jest niewątpliwie bardzo interesujący, ale na razie jest to tylko koncept. Nie wiemy więc czy Vivo zdecyduje się wprowadzić IFEA do sprzedaży.

Źródło

You may also like...