Kiedy Fortnite powróci na urządzenia Apple?

Użytkownicy sprzętu Apple nieprędko doczekają się powrotu gry Fortnite. Popularna strzelanka będzie nieobecna na iPhone’ach jeszcze przez wiele miesięcy.

Parę miesięcy temu posiadaczy smartfonów i tabletów Apple zaskoczyła niespodzianka w postaci usunięcia z App Stoe gry Fortnite. Popularny shooter zniknął z cyfrowego sklepu ze względu na spór pomiędzy Epic Games, a firmą z Cupertino.

Twórcy sieciowego shootera wprowadzili do niego nową funkcję umożliwiającą dokonywanie bezpośrednich płatności z pominięciem App Store. Apple to się nie spodobało, gdyż w ten sposób Epic Ganes pozbawiło koncern zwyczajowej prowizji od sprzedaży cyfrowych treści w wysokości 30 procent. Twórcy gry postanowili więc oddać sprawę do sądu, oskarżając koncern o nieuczciwe działania i domagając się przywrócenia gry.

Starania Epic Games zakończyły się jednak porażką. Sąd odrzucił bowiem żądanie przywrócenia gry do cyfrowego sklepu. Nie jest to dobra wiadomość dla fanów strzelanki. Jeśli bowiem Epic Games nie wycofa z gry bezpośrednich płatności, to tytuł jeszcze długo nie będzie dostępny na mobilnym sprzęcie amerykańskiego koncernu. Dla Epic Games oznacza to spore straty, a także ograniczenie popularności samej strzelanki.

Na szczęście w przypadku Androida sytuacja wygląda dużo lepiej. Co prawda Google również wyrzuciło grę z Play Store, ale użytkownicy tego systemu nie mają aż takich ograniczeń i mogą instalować aplikacje z innych źródeł. Można więc zainstalować Fortnite spoza oficjalnego sklepu.

Fortnite

Źródło

You may also like...