Nowe rendery prezentują pierwszy składany smartfon firmy Vivo

Chiński koncern Vivo również zaoferuje swym klientom składany smartfon. W sieci pojawiły się pierwsze rendery modelu Vivo iQOO, prezentujące bardzo interesujący sprzęt.

Bieżący rok będzie bez wątpienia stał pod znakiem składanych smartfonów. Nad takimi urządzeniami pracuje bowiem wielu producentów. A część z projektowanych właśnie urządzeń, z pewnością zobaczymy już podczas targów MWC 2019. Być może pojawi się tam również najnowszy smartfon należącej do Vivo marki iQOO.

Urządzenie nie ma jeszcze oficjalnej nazwy, ale na jednym z chińskich portali opublikowano jego pierwsze rendery. Umieścił je tam bloger Queen of the Tech Conference, powiązany z chińskimi producentami podzespołów do urządzeń mobilnych. Nie jest to jednak ostateczny wygląd telefonu, a raczej jego koncept, więc nie wiemy czy tak będzie wyglądała finalna wersja.

Jak widzimy na poniższych zdjęciach, smartfon składa się niczym książka, przy czym wyświetlacz znajdzie się na zewnętrznej części obudowy. Po jego rozłożeniu uzyskamy więc sprzęt o powierzchni wyświetlacza zbliżonej rozmiarami do tabletu. Gdy natomiast go złożymy, wówczas będzie to typowy smartfon, tyle że z wyświetlaczem po obu stronach obudowy. Specyfikacja techniczna nowego sprzętu na chwilę obecną jest znieznana. Bloger twierdzi jednak, że smartfon Vivo iQOO będzie oferowany w cenie ponad 1000 dolarów.

Zważywszy na zastosowane w nim rozwiązania technologiczne, nie jest to dużym zaskoczeniem. Składane smartfony innych producentów mają być bowiem znacznie droższe.

Vivo iQOO

Źródło: Slashgear.com

You may also like...