Huawei pobiło kolejny rekord. W 2018 roku sprzedało 200 mln smartfonów

Mimo iż amerykański rząd otwarcie walczy z Huawei, to chińska firma bije rekordy sprzedaży. W tym roku sprzedała łącznie aż 200 mln smartfonów.

Od kilku miesięcy amerykańska administracja toczy wojnę z firmą Huawei, oskarżając ją o szpiegowanie na rzecz chińskiego rządu. Podjęła też działania zmierzające do zablokowania sprzedaży jej produktów w USA oraz zakazała wykorzystywania ich w administracji rządowej.

Wygląda jednak na to, że brak możliwości sprzedawania sprzętu mobilnego w Stanach Zjednoczonych, w żadnym wypadku nie zaszkodził Huawei. Chińska firma osiągnęła bowiem rekordową sprzedaż swych produktów. Koncern pochwalił się właśnie, że w kończącym się roku sprzedał ponad 200 mln smartfonów. Dla porównania w 2017 roku było to 153 mln smartfonów, co jak nietrudno zauważyć jest ogromnym wzrostem. Osiągnięcie jest tym większe, że udało się tego dokonać praktycznie bez rynku amerykańskiego.

Dużą popularnością cieszyły się modele z rodziny P20, których w ręce klientów trafiło w tym roku około 16 mln. Niezłe radziły sobie także urządzenia z serii Mate 20, które sprzedały się w liczbie 5 mln sztuk. Największe zainteresowanie wzbudzały jednak urządzenia z rodziny Nova oraz inne modele ze średniej półki. Sprzedały się łącznie w liczbie ponad 65 mln sztuk.

Najlepiej sprzedają się smartfony ze średniej półki

Najlepsze dla chińskiego producenta były niewątpliwie trzeci i czwarty kwartał, gdyż w tym okresie sprzedaż była największa. W tym czasie Huawei wyprzedziło pod tym względem Apple i uplasowało się tuż za Samsungiem.

Tegoroczna sprzedaż jest jeszcze bardziej imponująca, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt ile czasu zajęło jej osiągnięcie. W 2010 roku, gdy firma dopiero zaczynała swą działalność na tym polu, sprzedano jedynie 3 mln smartfonów. Jednak w 2011 roku było ich już 20 mln. W 2012 do klientów trafiły 32 mln urządzeń, 52 mln w 2013 roku, 75 mln w 2014 i 108 mln w 2016 roku. Podliczywszy to wszystko wychodzi nam, że smartfony Huawei używane są przez 500 mln ludzi ze 170 krajów.

Huawei

Źródło: Neowin.net

You may also like...