Vivo pokazało prototyp smartfona zmieniającego kolory

Vivo zaprezentowało prototyp unikalnego smartfona, który zmienia kolory. Dzięki zastosowaniu specjalnej technologii, jego szklane plecki wyglądają jak kameleon.

Producenci smartfonów nieustannie pracują nad rozwiązaniami podnoszącymi atrakcyjność ich sprzętu w oczach klientów. Niektórzy montują więc chowane kamery, inni dodatkowe wyświetlacze, ale znacznie ciekawsze pomysły prezentują nam prototypy. To właśnie one pokazują niezwykłe, a czasem szalone rozwiązania które być może kiedyś wejdą do produkcji.

Jeden z interesujących pomysłów zaprezentowała właśnie firma Vivo, która pokazała prototyp smartfona zmieniającego kolory. Na tym wideo możecie zobaczyć jak wygląda to w praktyce. Z filmu widać, że kolory zmieniają szklane plecki telefonu, podczas ruchu obudowy.

Vivo wyjaśnia, że technologia wykorzystana do uzyskania takiego efektu jest bardzo złożona. Nie musimy się jednak obawiać, że przyspieszy zużycie baterii, skracając tym samym czas pracy telefonu.

Producent nie zdradza czy planuje wykorzystać ten pomysł w przyszłych modelach smartfonów. Jego wdrożenie nie powinno być bardzo trudne, aczkolwiek koncepcja zmieniającego kolor telefonu może nieco namieszać klientom w głowie.

W końcu zwykle decydują się na określony kolor sprzętu, a tutaj będzie się zmieniał.

Vivo

Źródło

You may also like...