Poznaliśmy specyfikację budżetowego modelu vivo Y90

Chińska producent ujawnił specyfikację swego najnowszego modelu vivo Y90. Budżetowy smartfon ma duży ekran oraz sporą baterię, a kosztuje poniżej 100 euro.

Choć flagowe smartfony cieszą się dużym zainteresowaniem, to jednak znacznie chętniej kupujemy modele budżetowe. Firma Vivo zaprezentowała właśnie kolejny taki sprzęt adresowany do mniej wymagającego użytkownika, który nazywa się vivo Y90.

Nowy model to typowa niska półka, a jego wyposażenie jest dość skromne. Produkt posiada 6,22″ wyświetlacz FullView o rozdzielczości HD+, w którego górnej części znajduje się niewielki notch. Producent umieścił w nim przednią kamerę z 5 MP sensorem oraz przysłoną f/1.8. Na tylnym panelu o zakrzywionych krawędziach podnoszących wygodę trzymania sprzętu, znajdziemy natomiast 8 MP pojedynczą kamerę f/2.0.

Demona prędkości pod maską na pewno nie znajdziemy, gdyż pracuje tam MediaTek Helio A22 SoC z 2 GB RAM. Pamięci użytkowej jest w zależności od wersji 16 lub 32 GB z możliwością jej rozszerzenia o 256 GB za pomocą karty microSD.

vivo Y90

Smartfon nie posiada jednak wbudowanego czytnika odcisków palców. Możemy go jednak zabezpieczyć systemem rozpoznawania twarzy, który jednak nie jest szczególnie bezpieczny. Albo standardowym kodem. Dodatkowo otrzymujemy także baterię o pojemności 4030 mAh oraz system operacyjny Andrtoid 8.1 Oreo z firmową nakładką Funtouch OS 4.5.

vivo Y90

vivo Y90 w podstawowej wersji z 16 GB pamięci dostaniemy w przeliczeniu za 90 euro. Wersja z 32 GB kosztuje 105 euro.

Źródło: Vivo.com

You may also like...